زحمتکشان

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز گذشته و امروز در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در ۳ حادثه جداگانه در شهرهای گچساران، اردبیل و اسفراین دچار حادثه شدند. در این حوادث ۳ کارگر جان خود را از دست دادند و ۲ کارگر دیگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است…

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، بخشدار مرکزی گچساران گفت: “راننده یک دستگاه تراکتور بر اثر از دست دادن پای خود در مزرعه برنج در روستای “سرتیره نازمکان” از توابع دهستان بویراحمد گرمسیری گچساران فوت کرد”.

فرج الله استلاحی افزود: “این کارگر امروز در هنگام برداشت برنج در شالیزارهای روستا، به علت گیر کردن پا در کمباین دچار قطعی عضو و خونریزی شدید گردید. با کمک اهالی منطقه پس از بیرون کشیدن پای جوان مصدوم از محل حادثه ،وی را به نزدیکترین مرکز درمانی در شهرستان چرام انتقال دادند. بر اثر شدت جراحات وارده و خون ریزی زیاد موجب شد همه تلاش های برای نجات جان جوان ۲۲ ساله بی نتیجه ماند.

بخشدار مرکزی گچساران‌ تصریح کرد: “این کشاورز حین کمک به تعمیر یک دستگاه کمباین در شالیزارهای روستای سرتیره ، سعی در راه اندازی مجدد آن را داشته که زمان استارت زدن و سرکشی به کمباین‌، پای این جوان به داخل کمباین کشیده شد”.

روستای سرتیره از توابع شهرستان گچساران است که از نظر بعد مسافتی به شهرستان چرام نزدیک تر است.
مرگ و مصدومیت سه کشاورز در اردبیل
به گزارش میزان، فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل از وقوع حادثه رانندگی واژگونی تراکتور در روستای “گندیشمین” خبر داد و گفت: “این حادثه یک کشته و ۲ مجروح بر جای گذاشت”.

سرهنگ “عادل منیر” اظهار داشت: “شب گذشته مأموران انتظامی پاسگاه “دهستان غربی”، پس از اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع حادثه رانندگی در روستای”گندیشمین”، بلافاصله به محل اعزام شدند. با حضور ماموران انتظامی در محل مشخص شد این حادثه مربوط به واژگونی تراکتور بوده، که بر اثر آن یکی از سرنشینان تراکتور در دم جان باخته و راننده و یک سرنشین دیگر مجروح که جهت مداوا به بیمارستان “فاطمی” اردبیل انتقال داده شدند.
مرگ یک کارگر در اسفراین
به گزارش ایسنا، فرمانده نیروی انتظامی اسفراین از مرگ کارگر ۳۷ ساله اسفراینی بر اثر ریزش آوار خبر داد.

جاوید مهری اظهار کرد: “این حادثه زمانی روی داد که این مرد روستایی در حال تخریب دیوار منزل مسکونی قدیمی خود بود و ناگهان دیوار فرو ریخته و وی در زیر آوار مدفون شد”.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا