اخبار

انتخابات پیش روی مجلس «فقاهتی» لیست جدید با چهره‌های جدید

با وجود برقرار بودن وضعیت بحرانی و خطرناک در کشور و پدید آمدن مشکل‌هایی روزافزون و دائم که بار‌شان اساساً بر دوش مردم میهن‌مان سنگینی می‌کند و نیز حتا سرکوبگری همه‌جانبه و بی‌وقفهٔ فعالان اجتماعی، سیاسی، فرهنگی در حاکمیت ولایت فقیه، جامعه نشان داده است که ایستا نیست و پویاست، بدین معنا که مدام با کسب آگاهی بیشتر و در پیش گرفتن شیوه‌هایی متنوع از مبارزه در مسیر تغییر و تحول در حال حرکت به جلو است. در چنین شرایطی است که رژیم از بی اعتمادی مردم به حکومت اسلامی و در راستای آن نبود تمایل شان به انتخابات فرمایشی مسئولان حکومتی را نگران کرده است…


واقعیت‌ انکارناپذیر دیگر، نامتعادل شدن موقعیت “نظام” و روند شدیدتر شدن تضاد مردم با حاکمیت و رأس آن یعنی ولی فقیه است به‌دلیل بی‌پاسخ ماندن خواست‌های مردم در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، و اجتماعی کشور.
اصولگرایان اصفهان برای ورود به انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی به دنبال چهره‌های جدید هستند. در مرکز استان حسن کامران شرایط خوبی ندارد و شرایط سنی احمد سالک اجازه حضور به او را نمی‌دهد و از میان گزینه‌ها، تنها گزینه باقیمانده حمید رضا فولادگر خواهد بود. در شهرهای دیگر استان نیز اصولگرایان تغییراتی در لیست‌های خود ایجاد خواهند کرد که شنیده شده مهمترین آن حذف محسن کوهکن از لیست جدید است.
به گزارش رویداد۲۴ ، در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، اصولگرایان اصفهان به دنبال چهره‌های جدید هستند. در حال حاضر اصفهان ۱۹ نماینده دارد و بعید به نظر می‌رسد برای انتخابات آینده این ۱۹ نفر افزایش بیابد.

اصولگرایان شهر اصفهان در انتخابات مجلس یازدهم، لیستی ۵ منتشر کردند که تنها دو نفر از آنها به مجلس راه یافت (حمید رضا فولادگرد و احمد سالک) و ۳ نماینده دیگر اصلاح طلب بودند (مینو خالقی، ناهید تاج الدین و حیدر علی عابدی) در ادامه البته اصولگرایان با کمک شورای نگهبان سه به دو پیروز شدند و حذف مینو خالقی توسط شورای نگهبان حسن کامران را به مجلس فرستادند.

در حوزه انتخابیه اصفهان، از ۵ نماینده، ناهید تاج الدین و حیدر علی عابدی گرایش اصلاح طلبی دارند. حسن کامران نیز مورد حمایت همه اصولگرایان نیست و بعید است که این دوره در لیست اصلی اصولگرایان قرار بگیرد.

نماینده دیگر احمدعلی سالک هم از مرز ۷۵ سالگی عبور کرده است. به این ترتیب می‌توان گفت تنها فولادگر از لیست دوره قبل، در لیست اصولگرایان قرار می‌گیرد.

در ۱۴ حوزه انتخابیه دیگر استان، هر حوزه یک نماینده دارد. علی بختیار نامزد اصلاح طلبان در گلپایگان در دور اول به مجلس راه یافت و علی شجاعی نامزد اصلاح طلبان در سمیرم و شهرضا در دور دوم وارد مجلس شد. این سه حوزه هم برای اصولگرایان مهم است که نامزدی معرفی کنند که توانایی رقابت با نامزد فعلی را داشته باشد.

در حوزه انتخابیه نائین و نطنز هم نمایندگان فعلی بیشتر مستقل محسوب می‌شدند تا اصولگرا. مرتضی صفاری نطنزی نماینده نطنز البته در مجلس مدتی پیش فوت کرد و در این حوزه‌ها نامزد اصولگرایان، فرد جدیدی خواهد بود. اما ۹ حوزه دیگر کامل در اختیار اصولگرایان است.

به گزارش رویداد۲۴ ، اصولگرایان در چهار حوزه لنجان، مبارکه، فریدن و اردستان، به دنبال تغییر نماینده اصولگرای فعلی هستند. ارتباطات اقتصادی محسن کوهکن که چندی پیش ویلاسازی‌های او موجب اختلاف با دادستان لاهیجان شده بود، باعث شد اصولگرایان روی نام او قلم قرمز بکشند.

زهرا سعیدی نماینده مبارکه و سید صادق طباطبایی نژاد نماینده اردستان نیز از چهره‌های نه چندان موثر مجلس بودند که احتمالا در دوره بعدی به سختی در لیست قرار بگیرند یا اقبالی به آنها نشان داده شود.

از سوی دیگر حذف اکبر ترکی نماینده کنونی فریدن از لیست اصولگرایان در این حوزه انتخابیه نشان می‌دهد تغییر چهره این جریان، بدون توجه به عملکرد نمایندگان شکل گرفته است.

گفته می‌شود سرهنگ حسین انوری رئیس سابق بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان عج استان اصفهان جدی‌ترین گزینه جبهه متحد اصولگرایان منطقه فریدن در انتخابات مجلس یازدهم است که با توجه به رایزنی‌های در حال انجام با توجه به وضعیت موجود باید شاهد حضور سرهنگ انوری در انتخابات پیش رو باشیم.

در منطقه لنجان نیز یک استاد دانشگاه جوان قرار است جایگزین محسن کوهکن شود. وی اخیرا جلساتی را با چهره‌های موثر این شهرستان برگزار کرده است.

نمایندگان استان اصفهان معمولا تاثیرگذاری زیادی بر روند اتفاقات مجلس دارند و اصولگرایان با هدف یکدست کردن ترکیب نمایندگان استان در پی آن هستند که بتوانند این تاثیر را به نفع جریان خود سوق دهند. کمتر از دو ماه دیگر ثبت نام انتخابات آغاز شد. از چهره‌های جدید اصولگرا در اصفهان به زودی رونمایی خواهد شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا