گوناگون

فرمان صنعت خودرو به شرق چرخید

معادلات صنعت خودرو در ایران در حال تغییر است، این را از لابه‌لای سخنان سیاستگذاران صنعتی ایران می‌توان دریافت.

به گزارش خبرآنلاین، شاید بتوان فراز این تغییر را در بدعهدی پژو و رنو نسبت به تعهداتشان در ایران دانست، خداحافظی بی‌موقع این دو شرکت اروپایی سبب شده است معادلات صنعت خودرو در ایران دستخوش تغییری جدی شود.

هرچند برخی از بازگشت دوباره پژو و رنو به ایران، پس از برداشته‌شدن تحریم‌ها سخن می‌گویند اما وزیر صمت موضعی سخت در این خصوص دارد. او می‌گوید بی‌تردید پس از تحریم، رفتار امروز شرکت‌ها در همکاری‌های ما موثر خواهد بود. حالا نگاه صنعت خودروی ایران به شرق دوخته شده است، صحبت از همکاری با ترکیه، آذربایجان و روسیه به میان آمده است.

پیشتر البته همکاری با چینی‌ها طعم شرقی را در کام صنعت خودروسازی ایران ریخته بود. سهم چینی‌ها از بازار ایران نیز البته سهم قابل توجهی محسوب می‌شود اما باید در نظر داشت خودروهای چینی هیچ‌گاه به خودروهای محبوبی برای مصرف‌کننده ایرانی تبدیل نشده‌اند. هرچند پیش از تشدید تحریم‌ها چینی‌ها همکاری مناسبی با صنعت خودروسازی ایران داشتند اما پس از تشدید تحریم‌ها و اعلام موضع تازه آمریکا علیه ایران، آن دسته از شرکت‌های چینی که آینده را در اروپا و آمریکا جست‌وجو می‌کردند، سطح روابط خود با خودروسازان ایرانی را به شکلی محسوس کاهش دادند.

ایران حالا برای آن دسته از شرکت‌های چینی محل امنی محسوب می‌شود که فعلا برنامه‌ای برای حضور در غرب ندارند.

این اما همه داستان صنعت خودروسازی نیست. صحبت اما اینبار محدود به چین نیست. همسایه غربی و شمالی ایران اینبار پایشان به میدان باز شده است. ترکیه جایگاه مناسبی در صنعت قطعه‌سازی جهان از آن خود کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌‌دهد عمده شرکت‌های خودروسازی معتبر جهان در ترکیه حضور دارند و حالا ترکیه درصدد است از پی سال‌ها فعالیت در این صنعت، راه تازه‌ای را پیش پای خود بگشاید. مذاکرات متعددی میان مقامات ایران و ترکیه صورت گرفته و گفته می‌شود چراغ‌ها از سوی دو طرف سبز است، اینجاست که قرار است صنعت خودروسازی ایران و ترکیه گره بخورند تا اتفاقی تازه در منطقه رخ دهد.

محمدرضا نجفی‌منش، کارشناس صنعت خودرو، در این زمینه گفت: ما مذاکرات متعددی با فعالان صنعت خودروسازی در ترکیه داشتیم و اتفاقا ترک‌ها نیز از همکاری با ایران استقبال می‌کنند. داستان روسیه با ترکیه تفاوت‌های جدی دارد. مذاکرات پراکنده‌ای در این خصوص انجام شده است اما بسیاری معتقدند امکان همکاری در این سطح و ساختار نیست. با این حال برخی کارشناسان هنوز گزینه همکاری سه‌جانبه را محتمل می‌دانند؛ میان ایران، ترکیه و روسیه.

احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان، نیز می‌گوید: در شرایطی که اروپایی‌ها از بازار ما خارج شده‌اند و چینی‌ها هم در واقع همکاری نمی‌کنند؛ ممکن است لادای روسی با شرکت‌های ایرانی قرارداد مشترک بسته باشد. بنده اطلاعات جزئی در این باره ندارم و مشخص نیست چه شرکتی قرار است با لادای روسی همکاری کند اما احتمال اینکه با یکی از تولیدکنندگان خودرو داخلی قرارداد منعقد کنند، وجود دارد. باید جزئیات این قرارداد مشخص شود زیرا سهم داخل از تولیدات باید حداقل ۳۰درصد به بالا باشد.

خبرهای تازه‌ای از همکاری دو کشور ایران و آذربایجان نیز در تولید خودروهای سنگین به گوش می‌رسد. اینبار اما راوی وزیر صمت است. رضا رحمانی گفته است: یک واحد مشترک هم امسال کلنگ‌زنی شد، که قرار است یک شرکت ایرانی با یک شرکت آذربایجانی خودروی سنگین تولید کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا