زحمتکشان

ادامه اعتراض کارگران کنتورسازی قزوین به پرداخت‌نشدن دستمزدهای معوقه

کارگران شرکت کنتورسازی شهرستان البرز بار دیگر در برابر استانداری قزوین دست به اعتراض زدند. معترضان هفت ماه است که حقوقی نگرفته اند…

پنج شنبه ۲۵ مهر کارگران شرکت کنتورسازی شهرستان البرز، مجددا برای چندمین بار جهت دریافت مطالبات خود و عدم پرداخت دسمتزدهای معوقه، در مقابل استانداری قزوین دست به اعتراض زدند و خواستار رفع هرچه سریع­‌تر مشکلات­شان شدند.

کارگران کنتورسازی شهرستان البرز با تجمع در مقابل استانداری قزوین اعلام کردند که وعده‌های نمایندگان مجلس و مسئولان به کارگران برای برطرف کردن مشکلات و پرداخت حقوق معوقه تاکنون عملی نشده اند و مشکلات کارگران این شرکت همچنان به قوت خود باقی است.

به گزارش سایت زمانه، کارگران شرکت کنتورسازی نزدیک به هفت ماه است که دستمزد دریافت نکرده‌اند. کارگران این شرکت حقوق شب عید خود را هم دریافت نکرده‌اند و از سال‌های پیش نیز مجموعا ۲۴ ماه دستمزد معوقه دارند.

مدیرعامل شرکت کنتورسازی که درحال حاضر در زندان به سر می‌برد، یک فرد بازنشسته را به عنوان مدیر کارخانه معرفی کرده است. هرچند هنگامی که شرکت کنتورسازی به بخش خصوصی واگذار شد، یک جوان ۲۰ ساله به عنوان مدیر عامل انتخاب شد.

به گفته زینلی، نماینده کارگران کنتورسازی قزوین، مشکلات این شرکت بعد از خصوصی سازی در سال ۸۷ آغاز شد. زینلی درباره مشکلات این شرکت در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، ۲۴ شهریور گفته بود:

«بعد از خصوصی‌سازی شرکت کنتورسازی قزوین، یک جوان ۲۰ ساله به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب شد و بر خلاف ماه‌ها و سال‌های پیش از آن، در همان ماه نخست، حقوق کارگران شرکت به مدت ۳ روز به تعویق افتاد.»

به گفته زینلی در سال ۱۳۹۲ کنتورسازی قزوین بیش از ۹۰۰ نفر نیروی فعال داشت، اما در حال حاضر این تعداد به ۱۸۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

یکی از کارگران معترض در تجمع امروز، در گقت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) با اشاره به وعده‌ها برای پرداخت دسمتزدهای معوقه کارگران گفت:

«به کارگران اعلام شده دست از شکایت صندوق‌های فروشگاهی شرکت کنتورسازی بردارند چرا که هشتم آبان ماه شرکت به مزایده گذاشته می‌شود و با تغییر و تحول در صندوق‌ها و فروش آنها با قیمت بالا، تا اردیبهشت ماه سال آینده حساب تمام کارگران تسویه می‌شود.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا