گوناگون

خشم آمریکا از بی‌اعتنایی جهان و انتخاب ونزوئلا در شورای حقوق بشر

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای خشم‌آلود از اینکه جهان بی اعتنایی به نظرات کاخ سفید، همچنان دولت نیکلاس مادورو را به رسمیت میشناسد و برای عضویت در شورای حقوق بشر به کاراکاس رای مثبت داده است، انتقاد کرد…

مایک پمپئو روز پنج شنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی به گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در ماه ژوئیه گذشته استناد کرد که به زعم وی از نقض گسترده حقوق بشر از سوی آنچه که او دولت سابق ونزوئلا می نامد، حکایت داشته ست.

وی افزود متأسفانه جای تعجب ندارد که مادورو بی شرمانه به دنبال کرسی در شورای حقوق بشر سازمان ملل باشد تا تلاش برای کنترل سرکوبگرانه اش بر مردم ونزوئلا را محدود کند. با این حال ، واقعا غم انگیز است که ملل دیگر رای دادند تا نماینده مادورو یک کرسی شورای حقوق بشر سازمان ملل را به خود اختصاص دهد. این یک ضربه ناخوشایند نه فقط علیه قربانیان رژیم ونزوئلا بلکه در برابر دلیل حقوق بشر در سراسر جهان است.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد شورای حقوق بشر باید مدافع و طرفدار حقوق بشر مردم همه جهان باشد و باید در مورد آنچه که او سوءاستفاده های روزمره رژیم سابق مادورو و مانند آن نامید، صحبت کرد. درعوض، این شورا به یک تمرین در ریاکاری بی شرمانه تبدیل شده است با جدی ترین مجرمان جهان که در خود شورا نشسته اند.

پمپئو اضافه کرد عضویت این شورا شامل دولت های استبدادی با سوابق نامشخص و شرم آور حقوق بشری همچون چین ، کوبا و ونزوئلا است. اینها از جمله دلایلی است که ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ از شورای حقوق بشر کناره‌گیری کرد.

وی در حالی که کارنامه سه سال گذشته دولت ترامپ مملو از یکجانبه گرایی و خروج از نهادها و پیمان های بین المللی است، مدعی شد: ایالات متحده به شدت از سازمان‌های چند جانبه حمایت می کند که صمیمانه و مؤثر برای حمایت از حقوق بشر تلاش می کنند. انتخاب نماینده مادورو در شورای حقوق بشر یک کار عبثی است که باعث می شود اعتبار شورا در حال حاضر ضعیف شود.

وزیر خارجه ترامپ اظهار کرد می خواهند با همپیمانان و شرکای خود در راستای حمایت از تلاش‌های آنچه که خوان گوایدو رئیس جمهوری موقت ونزوئلا نامید برای بازگرداندن حقوق بشر و دموکراسی در ونزوئلا همکاری کنند، یک هدف مهم که او آن را منعکس کننده تعهد ایالات متحده به حقوق بشر و آزادی خواند.

ایرنا

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا