گوناگون

اولتیماتوم گروه ویژه اقدام مالی اف ای تی اف به جمهوری اسلامی

گروه ویژه اقدام مالی به ایران تا بهمن ماه فرصت داده لوایح مربوط به پول‌شویی و همچنین تامین مالی تروریسم را تصویب کند. در صورت عدم تصویب و اجرای این دو لایحه “اقدامات مقابله‌ای” وسیعی علیه ایران پیش‌بینی شده است.

اجلاس گروه ویژه اقدام مالی طبق معمول در پاریس برگزار شد. عدم تصویب نهایی و اجرای دو لایحه مربوط به کنوانسیون پالرمو و همچنین کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم از سوی جمهوری اسلامی، منجر به تعیین یک ضرب‌الاجل جدید از سوی این نهاد بین‌المللی شده است. بر اساس گزارشی که از سوی خبرگزاری‌ها منتشر شده است، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تا ماه فوریه سال آینده به ایران فرصت داده است این دو لایحه را تصویب و اجرا کند.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران “ایرنا” خبر تعیین مهلت از سوی این نهاد نظارت بر پول‌شویی و جرائم مالی فراملی را بازتاب داده و اعلام کرده است که به علت عدم تصویب نهایی دو کنوانسیون پالرمو و مقابله با تامین مالی تروریسم، “دو دسته اقدام جدید مقابله‌ای” علیه جمهوری اسلامی ایران وضع شده است. وضع اقدامات مقابله‌ا‌ی علیه ایران از سوی گروه ویژه اقدام مالی، تازگی ندارد. در خرداد سال جاری نیز اقدامی علیه ایران پیش بینی شده بود…

گزیده گزارش پایگاه خبری بهار نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا