گوناگون

پلیس راه: آمار تصادف خودروهای زائران اربعین دراستان خوزستان نگران‌کننده است

رئیس پلیس راه استان خوزستان با اشاره به اینکه طی یک‌ماه اخیر روزانه ۵۰ خودرو به دلیل خواب آلودگی راننده در سطح استان دچارسانحه و واژگون شده‌اند، گفت: از زائرانی که در حال بازگشت به شهرهای خود هستند درخواست می‌شود موارد ایمنی وقوانین رانندگی را رعایت کنند…

سرهنگ رضا دولتشاهی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این آمار تصادفات بسیار نگران کننده است، گفت: درست است که همه این حوادث منجر به فوت سرنشینان نمی شود، اما این تصادفات مشکلات و چالش‌های متعددی را برای خود افراد در پی دارد.

وی ادامه داد: دلیل عمده این حوادث خواب آلودگی راننده است ، با توجه به گرمای هوای استان و خستگی ناشی از پیاده‌روی اربعین، زائران در زمان بازگشت بعد از اینکه کولو خودروها را روشن می کنند، ممکن است دچار خواب آلودگی شوند.

این عضو ستاد اربعین استان خوزستان افزود: از زائرانی که با خودروهای شخصی سفر کرده اند، درخواست می شود که به هیچ وجه در حالت خستگی اقدام به رانندگی نکنند.

این مقام مسئول در پلیس راه خوزستان همچنین در خصوص وضعیت راه های استان، گفت: همه مسیرهای استان شاهد تردد زائران اربعین است و با توجه به موج بازگشت آنها خوشبختانه هیچ گونه گره ترافیکی مشاهده نمی‌شود.

دولتشاهی تصریح کرد: ترافیک در جاده های منتهی به مرزهای استان پرحجم اما روان است و بازگشت زائران با همکاری همه جانبه عوامل پلیس و راهداری در حال انجام است.

رئیس پلیس راه استان همچنین در خصوص تداوم طرح ترافیکی اربعین در استان خوزستان، گفت: این طرح تا بازگشت کامل زائران ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، طرح ترافیک اربعین از روز ۱۳ مهر در استان خوزستان همزمان با تعیین محدودیت‌هایی برای تردد کامیون ها و تریلرها در مسیرهای اهواز به چذابه و اهواز به خرمشهر آغاز شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا