گوناگون

رییس جمهوری چین خواستار تقویت ارتش شد

«شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین که در جمع فرمانده هان نظامی این کشور سخنرانی می کرد خواستار تحقق رویای چینی و ساخت یک ارتش قوی و پیشرفته شد.

ایرنا؛ به گزارش “سی جی تی ان” تلویزیون انگلیسی زبان چین، رییس جمهوری چین روز یکشنبه در جمع شماری از فرمانده هان و سربازان این کشور در استان هوبی، آنها را به یاد آوردن ماموریت خود تشویق کرد و از آنان خواست با قاطعیت برای پیشرفت مستمر در امور تلاش کنند.

رییس جمهوری و فرمانده کل قوا چین پیشتر نیز به ارتش آزادیبخش خلق این کشور دستور داده بود برای مبارزه و جنگ آماده شوند زیرا کشور با خطرات و چالش های بی سابقه ای مواجه است.

او با اشاره به شرایط خاص چین تاکید کرده بود نیروهای مسلح باید برای جنگ و یک مبارزه جامع نظامی از نقطه شروع جدید آماده شوند.

رییس جمهوری چین همچنین روز یکشنبه در شهر «وو هان» با فرمانده هان نظامی کشورهای شرکت کننده در هفتمین دوره بازی های جهانی نظامیان دیدار کرد او در این دیدار گفت که ورزش از نمادهای مهم پیشرفت اجتماعی و بشری بوده و همچنین ترکیب مهم تبادلات انسانی و فرهنگی به شمار می آید.

وی گفت: سربازان با ورزش رابطه طبیعی دارند و ریشه تعداد زیادی از رشته های ورزشی از جمله تیراندازی و ماراتون در امور نظامی است ورزش نظامی می تواند جسم مقامات ارتش و سربازان را محکم سازد اراده ارتش و روحیه سربازان را تقویت کند روحیه سربازان را نمایان و مبادلات میان ارتش ها را ترویج کند که همه کشورهای جهان به آن اهمیت می دهند.

شی گفت: ارتش چین همواره به ورزش های نظامی اهمیت داده و فعالیت های ورزشی نظامی را به طور گسترده برگزار کرده و همچنین فعالانه در مسابقات بین المللی ورزش های نظامی شرکت می کند.

فرمانده کل قوا چین گفت: چین به ویژه پس از عضویت در شورای بین المللی ورزش های نظامی در سال ۱۹۷۸ میلادی، ضمن شرکت در مسابقات ورزشی نظامی همراه با دیگر اعضای این شورا، به عضو موثر و فعال در میزبانی از فعالیت های ورزشی نظامی تبدیل شده است.

هفتمین دور بازی های نظامی جهان که به المپیک ارتش های جهان شهرت دارد روز جمعه با حضور ۳۲ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در شهر ووهان مرکز استان هوبی چین آغاز شد.

در این دوره از بازی ها که برای نخستین بار در چین برگزار می شود ۹ هزار و ۳۰۸ ورزشکار از ۱۰۹ کشور جهان در قالب ۲۹  رشته و ۳۲۹ زیر رشته ورزشی به مدت ۱۰ روز به رقابت می پردازند.

از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز حدود ۱۰۰ ورزشکار در هشت رشته دوچرخه سواری، جهت یابی، کشتی، نجات غریق، والیبال، تیر و کمان، چتربازی و دو میدانی شرکت کرده و در این بازی ها به رقابت می پردازند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا