ورزشی

عملکرد وزارت ورزش و آینده رشته های ورزشی کشور

اعمال دیدگاه های واپس گرایانه واستفاده از رانت در امور ورزشی سبب گردیده از افراد حرفه ای و متخصص در راس امور و ریاست فدراسیون ها استفاده نشود و بدین سان حقوق ورزشکاران کشورنیز پایمال شود.

والیبال ایران در چنبره رانت خواری و سوء‌مدیریت

پیشکسوت نام آشنای والیبال ایران گفت: فرسایشی کار کردن و سوء‌مدیریت موجب شده تا تیم ملی والیبال با وجود تلاش بازیکنان نتواند انتظارات را برآورده کند و امیدوارم وزارت ورزش در سال منتهی به المپیک نگاه ویژه‌ای در حمایت از این رشته داشته باشد.بهنام محمودی در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، توضیح داد: به دلیل عدم ثبات مدیریت در والیبال ایران متاسفانه سیاستگذاری کاملا غلطی برای این مسابقات داشتیم و این نتایج ضعیف کسب شد. در حال حاضر مدیری با تجربه و آشنا به والیبال در فدراسیون حضور ندارد و برنامه‌ها و هدفگذاری‌ها کاملا اشتباه طراحی شده است. یکسال و نیم تا دو سال است که والیبال از سوء مدیریت و مدیریت از راه دور آسیب دیده و کسی هم به فکر این رشته نیست. در حال حاضر والیبال ایران تنها متکی به توانایی بازیکنان است و ساختار منسجمی برای پیشرفت ندارد.

او ادامه داد: اگر برای برنامه‌ریزی جهت حضور در تورنمنت‌های امسال از یک فرد متخصص در راس امور و ریاست فدراسیون استفاده می‌شد، قطعا تیم ملی ایران موفقیت‌های زیادی را به دست می‌آورد و بهتر نتیجه می‌گرفت. می‌توانستیم از نفرات و بازیکنان مختلف برای برطرف ساختن نقاط ضعف تیم استفاده کنیم، کاری که تیم‌های دیگر انجام داده و به اهداف و نتایج خوبی هم رسیدند. متاسفانه ما نه به نتیجه خوبی دست یافتیم و نه اهداف خود را محقق ساختیم. تنها بازیکنان خود را والیبال زده و مصدوم کردیم و فشار زیادی به آن‌ها آوردیم.

کارشناس والیبال ایران، در پاسخ به این سوال که مقصر این شرایط چه کسی است؟ توضیح داد: بهتر است بگویم که تنها دلیل اصلی وضعیت فعلی این رشته،‌ عدم برنامه‌ریزی و بی‌توجهی به آن است.

پیشکسوت والیبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به فشردگی مسابقات، جایگاه هشتم در جام‌جهانی ۲۰۱۹ برای والیبال ایران رضایت‌بخش است؟ اظهار کرد: با توجه به سطح فنی پایین برخی رقبا و اینکه تعدادی از تیم‌ها با نفرات دوم خود در این مسابقات شرکت کرده بودند، از نظر من ایران می‌توانست در میان چهار تیم برتر مسابقات قرار بگیرد و نتیجه فعلی رضایت بخش نیست. ما بازیکنان خوبی داریم و نباید در همه مسابقات آن‌ها را تحت فشار قرار دهیم…

او درباره جوانگرایی در تیم ملی والیبال نیز توضیح داد: این موضوع راه و روش خاص خود را دارد و کاری است که باید کاملا کارشناسانه صورت بگیرد، اما در حال حاضر فدراسیون نه نیروی متخصصی در راس خود دارد و نه شخص کار بلدی کمیته فنی را هدایت می‌کند. والیبال ایران در حال حاضر کاملا احساسی و به دور از تخصص اداره می‌شود که نتایج آن را در این مسابقات دیدیم… سوءمدیریت موجود در والیبال کار را بسیار سخت کرده است. در بین ۱۲ تیمی که اکثرا هم با نفرات دوم خود حضور داشتند، تیم ایران باید حداقل در جای ژاپن (رده چهارم) قرار می‌گرفت. متاسفانه این والیبال فرسایشی ایران در سال‌های اخیر نتایج بدی را به همراه داشت…

محمودی در پایان گفت: متاسفانه معضلاتی در لیگ بانوان و آقایان داریم که همه این اتفاقات آینده والیبال ایران را تهدید می‌کند و باید هر چه سریع‌تر این مسائل را برطرف کرد. امیدوارم در دو سه هفته آینده انتخابات را با حضور خانواده محترم والیبال و هیات‌های استانی برگزار کنیم تا همه کسانی که برای پیشرفت این رشته زحمت کشیده‌اند، بتوانند به ورزش ایران خدمت کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا