گوناگون

برگزاری رزمایش محرمانه نظامی ناتو در آلمان

در جریان این رزمایش‌ها پرسنل نظامی از جنگنده‌هایی استفاده کردند که می‌توان آنها را با تسلیحات اتمی در صورت بروز یک جنگ تجهیز کرد.

یک روزنامه آلمانی گزارش کرد، رزمایش‌های نظامی محرمانه ناتو در این کشور چند ماه پس از آنکه آمریکا از پیمان نیروهای اتمی میان برد موسوم به “INF” خارج شد، در حال برگزاری است.به گزارش ایسنا، روزنامه کرونن تسایتونگ نوشت، متحدان ناتو در حال برگزاری این مانورهای محرمانه نظامی در آلمان هستند که هدفش رویایی با یک سناریوی نبرد اتمی است. در جریان این رزمایش‌ها پرسنل نظامی از جنگنده‌هایی استفاده کردند که می‌توان آنها را با تسلیحات اتمی در صورت بروز یک جنگ تجهیز کرد.

شاخه هوابرد ارتش آلمان از جنگنده‌های تورنادو در این رزمایش استفاده کرده است. در صورت وقوع یک وضعیت اضطراری، موشک‌های اتمی B۶۱ بر روی این جنگنده‌ها نصب می‌شوند تا با هرگونه اقدام دشمن مقابله کنند.این روزنامه همچنین مدعی شد که خطر یک سناریوی جنگ اتمی در حال حاضر بالاتر از سه دهه گذشته است و علتش هم لغو پیمان ۱۹۸۷ بین آمریکا و روسیه است.دو کشور مکررا یکدیگر را به نقض این پیمان متهم کرده و آمریکا پس از اعلام اینکه این پیمان را در فوریه ۲۰۱۹ به حالت تعلیق درآورد رسما دوم اوت سال جاری میلادی از آن خارج شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا