بین‌المللی

سالانه ۱۳ میلیون نفر در چین از فقر نجات یافتند

معاون دفتر فقرزدایی و عمران شورای دولتی چین اعلام کرد این کشور تا پایان سال ۲۰۱۸ توانسته است به طور میانگین سالانه بیش از ۱۳ میلیون نفر از جمعیت فقیر کشور را کاهش دهد.

مستقل؛ «چن جی گانگ» روز یکشنبه در پکن در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر تعداد فقرای کشور به ۸۲ میلیون و ۳۹۰ هزار نفر کاهش یافته است که بیانگر بزرگترین دستاورد چین در تاریخ فقرزدایی جهان به شمار می رود.

او گفت که تا پایان سال ۲۰۱۸، میزان شیوع فقر از ۱۰.۲ درصد به ۱.۷ درصد کاهش یافته است که بهترین وضعیت فقرزدایی در تاریخ چین به شمار می رود.

به گفته وی این اقدام باعث شده است چین با بیشترین میزان کاهش جمعیت فقیر خود در جهان، پیش از کشورهای دیگر اهداف توسعه هزاره سازمان ملل را عملی کند و در عین حال تدابیر و برنامه های خود را برای کاهش فقر در اختیار سایر کشورهای جهان قرار دهد.

چن گفت ریشه کن کردن فقر یک رسالت مشترک بشری و تلاش برای رسیدن به یک زندگی بهتر خواسته همه انسان‎ها است مدت ها است که چین با جامعه بین المللی در زمینه کاهش فقر مبادلات نزدیک و همکاری عمیق دارد و ملت چین سهمی مثبت در زمینه فقرزدایی در جهان داشته است.

وی با اشاره به اینکه برای تحقق هدف فقرزدایی تا سال ۲۰۲۰ چیزی نمانده است افزود: افزایش درامد سرانه جمعیت فقیر به چهار هزار یوان، نداشتن نگرانی در مورد خوراک و پوشاک، برخورداری از آموزش همگانی، خدمات درمانی پایه و مسکن امن از جمله شاخص های مبارزه با فقر است و اگر چنین مسائلی به عنوان خط قرمز حل نشود، هدف رهایی از فقرزدایی مطلق محقق نمی شود.

اکنون منطقه خودمختار تبت، مناطق تبتی نشین چهار استان ‘چین های’، ‘یون نن’، ‘شی چوان’ و ‘گانسو’، ناحیه جنوبی منطقه خودمختار ‘ایغور شین جیانگ’ و ایالت ‘لیانگ شن’ ، استان ‘شی چوان’، ایالت ‘نوجیانگ’ استان ‘یون نن’ و شهرستان ‘لین شیای’ استان گانسو که شرایط طبیعی آنها سخت و پایه اقتصادی آن ضعیف است، جزو مناطق فقیر چین هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا