گوناگون

خلاقیت جدید حداد عادل در فرهنگستان زبان

فرهنگستان زبان و ادب به جای واژه «استارت آپ» واژه «کمک نوآور» را تصویب کرده است. فرهنگستان زبان واژه‌های بسیاری تصویب کرده که دستمایه طنز بسیار شده است.

زین پس به جای استارت آپ بگویید کمک نوآور!

جلسه ۱۷۱ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست غلامعلی حداد عادل و با حضور سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

حداد عادل در مورد برخی واژگان غیر فارسی گفت فرهنگستان زبان و ادب به جای واژه «استارت آپ» واژه «کمک نوآور» را تصویب کرده است.

حداد عادل در مورد برخی واژگان غیر فارسی گفت فرهنگستان زبان و ادب به جای واژه «استارت آپ» واژه «کمک نوآور» را تصویب کرده است.

وی افزود: حتما باید جایگاه مناسب این رشته در میان شاخه‌های مختلف علوم انسانی معلوم شود یعنی باید بدانیم این رشته مثلا ذیل مدیریت صنعتی است یا مهندسی صنایع یا اقتصاد.

به گزارش رویداد۲۴ واژه‌هایی در فرهنگستان تصویب شده که دستمایه طنز بسیاری شده است. احمد پوری مترجم بسیاری از واژه‌های مصوب فرهنگستان را نوزادان مرده توصیف کرده و گفته «آیا امیدوارید عمه من از بقال محله‌شان بخواهد به او دو بسته «خمیراک» بدهد و مرد بقال نیز دریابد و دو بسته «ماکارونی» از قفسه بیرون آورد؟!»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا