گوناگون

خدمات ریلی در بخش‌هایی از فرانسه مختل شد

برخی خطوط خدمات حمل و نقل ریلی فرانسه در پی اعتراض و اعتصاب کارکنان این بخش برای سومین روز متوالی مختل شد.

ایرنا؛ به گزارش امروز (دوشنبه) فرانس ۲۴، فعالیت خدمات ریلی فرانسه در برخی مناطق این کشور متوقف شد زیرا کارکنان روز گذشته (یکشنبه) و برای سومین روز متوالی دست از کار کشیدند و بسیاری از مسافران را در روزهای تعطیل زمین گیر کردند.

اختلال در خدمات راه آهن بویژه در حومه پاریس و نواحی “شامپانی-آردن” در شمال شرقی فرانسه و “اُکسیتَنی” در جنوب این کشور شامل تولوز و مونپلیه تاثیر بیشتری بر مسافران داشت.

شرکت ملی راه‌ آهن فرانسه اعلام کرد که بیشتر خدمات راه آهن این کشور امروز به حالت عادی برمی گردد.

اعتصاب کارکنان از روز جمعه و پس از آن آغاز شد که یک قطار در شمال شرقی فرانسه با یک کامیون برخورد کرد و در پی آن ۱۱ نفر زخمی شدند.

راننده قطار در میان آسیب دیدگان بود. به گفته اتحادیه ها، این حادثه باعث عدم تمایل کارکنان قطارها بویژه حضور نداشتن بازرسان بلیت در برخی خطوط شده است.

از روز جمعه، کارکنان راه آهن فرانسه به دلیل آنچه آن را تهدیدی برای زندگی و سلامتی خود عنوان کردند، خواستار استفاده از حق انصراف از کار شدند.

با این وجود، مدیریت راه آهن ملی فرانسه کارگران را به سوءاستفاده از این حق در یک آخر هفته شلوغ و آغاز تعطیلات اواسط پاییز مدارس متهم کرده است.
استدلال شرکت راه آهن فرانسه این است که برخی خطوط ریلی این کشور دهها سال است که بازرس نداشته اند.

اعتراض های صنفی و کارگری در فرانسه که پیشینه ای چند دهه ای دارد از زمان روی کار آمدن دولت «امانوئل مکرون» بویژه در ماه های اخیر شدت بیشتری گرفته است.

در کنار اعتراض های مردمی به سیاست های اقتصادی دولت، تاکنون صاحبان برخی مشاغل از جمله پرستاران، وکلا، رانندگان حمل و نقل شهری، آتش نشانان و کشاورزان که خواستار بهبود شرایط معیشتی هستند، دست به تجمع و راهپیمایی زده اند.

تظاهرات مردمی موسوم به جنبش «جلیقه زردها» که از ۲۶ آبان سال ۹۷ (۱۷ نوامبر ۲۰۱۸) با جمعیت حدود ۳۰۰ هزار نفر در مناطق مختلف این کشور آغاز شد تا کمتر از یک ماه دیگر به یک سالگی خود می رسد.

روز شنبه هفته جاری دست اندرکاران جنبش جلیقه زردها اعلام کردند که در حال آماده شدن برای برگزاری مراسم سالروز آغاز این جنبش هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا