گوناگون

توقف دو پروژه‌ احیای دریاچه ارومیه

پیش‌بینی ما این بود که ۳۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای افتتاح آن نیاز است اما تا بدین لحظه تنها ۳.۵ میلیارد تومان به شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی برای این پروژه تخصیص داده‌شده است. با توجه به عدم تخصیص بودجه لازم هر دو پروژه از یک ماه گذشته تعطیل‌شده است.

ستاره صبح: علی ربیعی -سخنگوی دولت- هفته گذشته اعلام کرد: «۲۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت.» اما دیروز خبر توقف دو پروژه‌ احیای دریاچه ارومیه به دلیل نبود بودجه مطرح شد. علی حاجی مرادی تیرماه سال ۹۸ از تلاش دولت برای احداث تصفیه‌خانه تبریز و ارومیه خبر داد و گفته بود: «بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه شمال غرب کشور که تابه‌حال احداث است، تصفیه‌خانه تبریز است که به‌تنهایی ۱۲۵ میلیون مکعب آب به دریاچه ارومیه منتقل می‌کند و سهم تصفیه‌خانه ارومیه از این کار ۵۳ میلیون مترمکعب است.

یک تصفیه‌خانه در آذرماه سال جاری و دیگری اردیبهشت‌ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.» حاجی مرادی دیروز در گفت و گو با ایسنا از توقف احداث این دو تصفیه‌خانه به علت عدم تخصیص اعتبارات خبر داد و گفت: «شرکت آب و فاضلاب کشور برای بهره‌برداری به‌موقع از تصفیه‌خانه تبریز نیازمند تأمین اعتبار حداقل ۷۰ میلیارد تومانی است. ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن در قانون بودجه سنواتی شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی دیده‌شده و ۶۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن نیز در اعتبارات ماده ۱۰ و ۱۲ احیای دریاچه ارومیه پیش‌بینی شد، اما تاکنون تنها یک میلیارد تومان به دستگاه‌های اجرایی مربوطه پرداخت‌شده است. پیش‌بینی ما این بود که ۳۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای افتتاح آن نیاز است اما تا بدین لحظه تنها ۳.۵ میلیارد تومان به شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی برای این پروژه تخصیص داده‌شده است. با توجه به عدم تخصیص بودجه لازم هر دو پروژه از یک ماه گذشته تعطیل‌شده است.»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا