اجتماعی

زن‌ها را از کشور بیرون کنید!

خبری منتشر شد مبنی بر ممنوعیت به کارگیری منشی زن توسط مدیران مرد در ادارات دولتی. بعد از چند ساعت این خبر تکذیب شد ولی تا تکذیب شود من به خیلی چیزها فکر کردم؛ اول اینکه ما فاصله زیادی تا چنین مصوبه‌ای نداریم! ولی اینکه اگر یک روزی چنین دستوری ابلاغ شود چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟!

جهان صنعت، محمدرضا ستوده؛ آیا مدیری که از فیلترهای زیادی مثل تعهد و اخلاص گذشته و توانسته از آزمون‌های سخت عقیدتی و سیاسیِ گزینش سازمان متبوع عبور و در نهایت تایید حراست و مراکز امنیتی مسوول را برای مدیر شدن اخذ کند، آیا ممکن است با یک منشی زن، دنیا و عاقبتش به باد برود و حضور یک منشی زن پشت در اتاقش یک تهدید به حساب آید؟

مگر مراکز گزینش و حراست‌ها میزان تقوا و تهذیب نفس مدیران و کارمندان را اندازه‌گیری نمی‌کنند و بعد از بررسی‌های گوناگون اجازه مدیریت به آنها نمی‌دهند؟ پس چرا باید جای نگرانی باشد؟ اگر این خبر واقعیت داشت تکلیف خانم‌هایی که الان منشی هستند چه می‌شد؟ اگر چنین اتفاقی بیفتد خانم‌ها نه‌تنها از منشی‌گری بلکه باید از مدیریت، کارمندی و به طور کلی از همه مشاغل حذف شوند چون وقتی حضور یک خانم پشت در اتاق یک مدیر، یک خطر تلقی می‌شود پس وجود پرستاران زن یک فاجعه است!

معلم‌ها و اساتیدی که در مدارس و دانشگاه‌ها چشم در چشم پسرها تدریس می‌کنند را باید کجا دل‌مان بگذاریم؟ چه خاکی بر سرمان کنیم با کیمیا علیزاده تکواندو‌کار تیم ملی که جلوی میلیون‌ها مرد ایرانی پایش را تا سر حریف بالا می‌آورد؟

دندانپزشکان خانم را چه می‌گویید که تا چند سانتیمتری دهان آدم جلو می‌آیند تا دندان را درست کنند اما ایمان آدمی را نابود می‌کنند.

شاید عده‌ای بگویند این طرح برای مصونیت و رفع خطر از مدیران دولتی است. اما مگر مدیران دولتی دندانپزشکی نمی‌روند؟ مگر مریض و در بیمارستان بستری نمی‌شوند. با آن پرستارانی که باید به دست مدیران دولتی سِرم بزنند باید چه کرد؟ برای آنها چه برنامه‌ای دارید؟

با این طرح‌ها نمی‌شود خطر را دفع کرد. باید ریشه‌ای با مشکل برخورد و آن را از بیخ حل کرد. به نظر من باید با یک اراده ملی و طی یک تصمیم کلان، با یک مصوبه همه زن‌ها را از کشور بیرون کنیم تا هیچ خطری حتی کوچک، مدیران دولتی را تهدید نکند و آنها با تمرکز کامل به مردم (مردان) خدمت کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا