زحمتکشان

کارگران روغن نباتی گلنار ۵ ماه معوقات مزدی طلبکارند

با فساد گسترده در تمام دستگاه حاکمه و اجرای سیاست تعدیل ساختاری و خصوصی‌سازی ظالمانه در سه دههٔ اخیر، کارگران و زحمتکشان در تمام عرصه‌های تولید و خدمات، بازنشستگان، معلمان، پرستاران، و جز اینان، به‌طور یکسان و خشن استثمار می‌شوند. کاهش لگام گسیخته ارزش پول ملی، تقسیم منابع ارزی موجود بین پایگاه طبقاتی رژیم فاسد ولایی و خروج سرمایه از کشور به‌ وسیلهٔ وابستگان رژیم، بر امر تولید در کشور و همچنین بر معیشت و امنیت شغلی زحمتکشان اثرهایی ویرانگر گذاشته است…

به گزارشایلنا، برخی منابع کارگری در کارخانه روغن نباتی گلنار اعلام کردند ؛ حدود ۳۰۰ کارگرشاغل در این کارخانه به صورت قراردادی مشغول کارند، به دلیل آنچه «کمبود منابع مالی» عنوان می‌‌شود ۵ ماه حقوق و مزایا دریافت نکرده‌اند.

بنا بر گفته کارگران، پیش از این در کارخانه روغن گلنار که از ماه‌ها پیش یک بار بر اثر آتش سوزی فعالیت تولیدی آن متوقف شده، حدود هزارو ۲۰۰ کارگر مشغول کار بودند.در عین حال کارگران این کارخانه روز گذشته مقابل مصلای امام علی کرمان حاضرشده تا مشکلات خود را به مسئولان بالا دستی برسانند.

کارگران در بخش دیگری از سخنان خود گفتند؛ مدیر عامل کارخانه در پاسخ به مطالبات ما می‌گوید در صورتی امکان پرداخت حقوق دارد که در ابتدا مواد اولیه کارخانه از سوی مسئولان تامین شود و بعد با تولید و روانه کردن محصولات به بازار و فروش آنها، امکان پرداخت حقوق فراهم شود.

آنها در خاتمه تصریح کردند: پی گیری های زیادی از سوی مسئولان استانی و شهرستانی برای حل مشکلات کارخانه روغن نباتی گلنار شده و کارفرمای کارخانه موظف به پرداخت معوقات مزدی کارگران شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا