بین‌المللی

آغاز نشست کمیته مرکزی حزب کمونیست چین

حزب حاکم کمونیست چین همزمان با تداوم کند شدن رشد اقتصادی این کشور، چالش اعتراضات در هنگ کنگ و فشارها از سوی خارج علیه بلندپروازی‌های پکن، یک نشست مهم را در هفته جاری برگزار می‌کند…

به گزارش ایسنا، خبرگزاری شینهوا گزارش داد، نوزدهمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین از امروز(دوشنبه) چهارمین دور از نشستهای عمومی خود را آغاز کرد.

حدود ۳۰۰ عضو کمیته مرکزی چین در نشست این کمیته از دوشنبه تا پنج‌شنبه هفته جاری در پکن گرد هم می آیند.

این خبرگزاری در ادامه تصریح کرد، شی جینپینگ، رهبر حزب کمونیست چین و رئیس جمهور این کشور، در جریان جلسه امروز درباره پیش‌نویس سندی برای تقویت حاکمیت این حزب صحبت کرده اما به جزئیات بیشتری اشاره نکرد.

خبرگزاری شینهوا در گزارش خود تصریح کرد، این سند قرار است دربردارنده “مسائل مهمی در خصوص چگونگی حفظ و ارتقاء نظام سوسیالیسم با مشخصه‌های چینی و پیشبرد روند مدرنیزه‌سازی نظام چین و ظرفیت حاکمیت این کشور” باشد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رشد اقتصادی چین به کمترین سطح خود در حدود ۳۰ سال گذشته رسیده که از جمله علل اصلی آن، جنگ تجاری این کشور با آمریکا است و تداوم اعتراضات ضددولتی در هنگ کنگ نیز یک چالش مهم دیگر برای چین محسوب می‌شود.

بزرگان حزب کمونیست چین و اعضای قدرتمند کمیته مرکزی برای چهار روز پشت درهای بسته درباره بهبود سیستم سوسیالیستی کشور و حکومت بحث و تبادل‌نظر می‌کنند.

این اولین نشست کمیته مرکزی پس از نزدیک ۲۰ ماه است که بیشترین فاصله میان نشست‌های حزبی بوده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا