ورزشی

اعتراض و اعتصاب داوران فوتبال زنان

داوران فوتبال زنان ایران در اعتراض به عملکرد وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال اعتصاب کرده و درهفته سوم رقابت‌های لیگ فوتبال زنان از قضاوت در مسابقه ها خوداری کردند.

۲۲ هفته حق قضاوت و دستمزد زنان داور فوتبال ایران پرداخت نشده است!

سرور ساعدی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: قرار بود فدراسیون تا پیش از آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال زنان کل حساب‌های داوران را تسویه کند اما این اتفاق رخ نداد. بنابراین من در کنار پنج داور دیگر تصمیم گرفتیم تا برای دریافت مطالبات خود در کلاس داوری اعتراض کنیم.وی افزود: ۲۲ هفته داوری کردیم و باید ۲۲ هفته حق قضاوت ما را پرداخت کنند اما یک فصل از لیگ برتر فوتبال زنان گذشته و هنوز مطالبات ما پرداخت نشده است.

داور فوتبال زنان در پاسخ به این پرسش که فدراسیون فوتبال اعلام کرده است که در صورت ادامه اعتراضات داوران، با ای اف سی و فیفا نامه نگاری کرده و نام این داوران را از لیست بین المللی سال ۲۰۲۰ خارج خواهند کرد، گفت: فکر نمی‌کنم که فدراسیون این کار را انجام دهد و از این موضوع اطلاع ندارم و به صورت رسمی به ما چیزی در این زمینه گفته نشده است. شاید من نمی‌دانم و داوران دیگر در جریان این موضوع باشند.

وی ادامه داد: فدراسیون گفته است که به دنبال مطالبات داوران است و تا جایی که خبر دارم سازمان لیگ باید این مطالبات را به ما پرداخت کند. کوتاهی از سازمان لیگ است و «شیرین نصیری» نماینده فدراسیون قول داد که تا آخر مهر و در نهایت هفته اول آبان این مطالبات پرداخت خواهد شد.

۶ داور بین المللی فوتبال زنان ایران به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان تصمیم گرفتند تا در هفته سوم از رقابت‌های لیگ فوتبال زنان قضاوت نکنند. آنان در کلاس‌های پیش فصل امسال به «عنایت الله ممبینی» رییس کمیته داوران درخواست دادند که تا پیش از آغاز فصل جدید با آنها تسویه حساب شود.کمیته داوران به داوران قول داد که تا پایان مهرماه مطالبات معوقه آنان را پرداخت کند اما این اتفاق رخ نداد.

ملی‌پوش فوتسال زنان: مردان فوتسالیست پنج برابر ما دستمزد دریافت می‌کنند

ایرنا- عضو تیم ملی فوتسال زنان گفت: مردان ملی‌پوش فوتسالیست به دلیل لژیونر بودن و برخی دلایل دیگر پنج برابر ما دستمزد دریافت می‌کنند.«نسترن مقیمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: نابرابری در دستمزد ورزشکاران زن و مرد بی دلیل نمی‌تواند باشد. به ویژه در فوتسال که مردان زودتر از ما در این عرصه وارد شدند و تجربه قهرمانی بیشتری را در کارنامه خود دارند. به یقین پخش زنده تلویزیونی و جذب حامیان مالی به افزایش دستمزد آنان نیز کمک می‌کند.

وی افزود: مهم‌ترین اتفاقی که می‌تواند برای زنان ورزشکار رخ دهد، پخش زنده تلویزیونی است که با دیده شدن بازی‌ها، حامیان مالی جذب می‌شوند و این امر می‌تواند در از بین بردن نابرابری دستمزدها موثر باشد.عضو تیم ملی فوتسال زنان ادامه داد: مردان فوتسالیست پنج برابر زنان فوتسالیست دستمزد دریافت می‌کنند. این امر به دلیل لژیونر بودن بسیاری از آنان است اما شرایط در ورزش زنان متفاوت است و در نتیجه دستمزدهای ما نیز کم خواهد بود.وی تصریح کرد: باید همه برای پیشرفت ورزش زنان دست به دست هم دهند و امکانات را برای ما فراهم سازند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا