ورزشی

تداوم تبعیض‌های انضباطی در فوتبال کشور

نفوذ و قدرت دلال ها در فوتبال کشور آنچنان ژرف است که حتی فدراسیون و کمیته انضباطی ان قادر به برخورد با آنها و عوامل شان نیستند. این دلالها که به عنوان “مافیای فوتبال” از آنها نام برده می شود اغلب با آقازاده ها و سرداران سپاه مرتبط هستند.

وقتی یک بام و دو هوای فدراسیون فوتبال بیداد می‌کند!

هیچ یک از نهادهای انضباطی و حقوقی و حتی مسوولان فدراسیون فوتبال بعد از گذشت یک هفته از اظهارات تند سرمربی سپاهان، هیچ واکنشی به این اظهارات نداشته‌اند، اتفاقی که در موارد مشابه در فصل جاری لیگ درباره افراد دیگر واکنش‌های آنی و قاطع انضباطی را به همراه داشته است.

به گزارش ایسنا، پس از اظهارات عجیب امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پس از بازی با سایپا که با تعجب اهالی فوتبال همراه شد و حتی عذرخواهی چند باره این مربی را هم در بر داشت و او به اشتباهش در بیان آن کلمات اذعان کرد اما تاکنون هیچ یک از نهادهای انضباطی فدراسیون فوتبال درباره این اظهارات سرمربی سپاهان هیچ واکنشی نشان نداده‌اند، این اتفاق در حالی است که کمیته انضباطی تاکنون بارها به عنوان نهاد متولی در این قبیل مسائل با آرای شبانه خود اقدام به مقابله با اظهارات و رفتارهای خارج از چارچوب افراد فوتبالی‌ کرده است.

در حالی که تصور بر این بود که کمیته انضباطی بعد از تعطیلات ابتدای هفته جاری، حکم یا اطلاعیه موقتی درباره سرمربی سپاهان صادر کند این اتفاق تاکنون رخ نداده تا مهر تاییدی بر نظریه احتمال سکوت در برابر تیم‌ها و مربیانی خاص پررنگ‌تر از قبل شود.ایسنا برای پیگیری این موضوع و پرسش درباره چرایی سکوت کمیته انضباطی با اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی تماس گرفت که او با پاسخ‌های متناقض خود، “شائبه سکوت” و دلایل مبهم این سکوت درباره افراد و تیم‌های خاص را قوت بخشد.او در واکنش به اینکه آیا اقدامی در برابر اظهارات امیر قلعه‌نویی خواهند داشت یا خیر، گفت: کمیته اخلاق به این موضوع رسیدگی می‌کند.این اظهارنظر حسن‌زاده درحالی است که طبق اساسنامه جدید کمیته انضباطی، این قبیل موارد به کمیته انضباطی محول شده و بارها این کمیته به صحبت‌های مربیان در کمیته انضباطی رسیدگی کرده‌ است.

حسن زاده در باره این کمیته انضباطی قصدی برای ورودبه این موضوع ندارد؟ تاکید کرد که “چنین حرفی نزده‌ام” اما در عین حال توپ را باردیگر در زمین کمیته اخلاق انداخت.وی در ادامه در واکنش به شائبه عدم ورود این کمیته به اظهارات امیر قلعه‌نویی، پاسخ به این موضوع را به سایت فدراسیون فوتبال ارجاع داد و گفت: سایت فدراسیون فوتبال پاسخ تمام سوالات را می‌دهد.او در ادامه با بیان اینکه در مکان مناسبی نیست، از پاسخ به سوالات بیشتر در این باره خودداری کرد.

به گزارش ایسنا، مراجعه به سایت فدراسیون فوتبال هم فایده‌ای ندارد چرا که آخرین مطلب این فدراسیون درباره امیر قلعه‌نویی به نخستین روزهای شهریور باز می‌گردد و در این سایت هیچ واکنشی به اظهارات اخیر امیر قلعه‌نویی وجود ندارد.البته حسن‌زاده که داعیه “ورود با اقتدار به بی‌اخلاقی ها و بی‌انضباطی‌های فوتبال در فصل جاری را دارد” در این گفت‌وگو تلویحا عدم ورود کمیته انضباطی به موضوع اظهارات سرمربی سپاهان را تایید کرده است.رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در حالی از رسیدگی عادلانه به همه تخلفات فوتبالی شانه خالی می‌کند که کمتر از سه ماه قبل گفته بود: “کمیته انضباطی به واسطه استفاده از ظرفیت‌های کامل آیین‌نامه از دانه درشت‌ها هم نمی‌گذرد و خواهند دید که چطور قاطع و سریع برخورد می‌کنیم. اگر روزی این اتفاق نیافتاد و قول‌مان عملی نشد، با شرافت کامل می‌گویم به این دلایل از سمت فعلی استعفاء می‌دهم.”

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا