گوناگون

نیمی از مردم روسیه تنها توان خرید خوراک و پوشاک دارند

کمیته آمار دولتی روسیه (روس استات) اعلام کرد: نیمی از مردم روسیه فقط پول برای خرید خوراک و پوشاک دارند به عبارت دیگر شمار افرادی که از حداقل تامین مالی در روسیه برخوردارند کاهش یافته است.

ایرنا؛ در گزارش این کمیته که با استناد به اطلاعات یک نظرسنجی بدست آمده، خاطرنشان شده است: ۰.۷ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که حتی پول برای خرید غذا (یا مواد غذایی)  ندارند که این شاخص نسبت به سال گذشته که ۰.۸ درصد بود کاهش یافته است.

شمار خانوارهایی که پول کافی برای غذا دارند اما نمی‌توانند پوشاک بخرند و به زحمت هزینه آب، برق و تلفن را پرداخت می‌کنند نیز کاهش یافته است و در سه ماهه دوم سال جاری این افراد ۱۴.۱ درصد مردم را تشکیل می‌دهند حال آنکه این آمار در سه ماهه دوم ۱۵.۲ درصد بوده است.

در همین حال گفته شده است: شمار افرادی که درآمدشان به اندازه‌ای است که می‌توانند خوراک و پوشاک خریداری کنند در سه ماهه دوم سال جاری با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به سه ماهه نخست سال جاری به ۴۹.۹ درصد رسید.

«آلکساندر سورینوف» رئیس کمیته آمار دولتی روسیه پیشتر اعلام کرده بود که ۱۳.۲ درصد مردم روسیه درآمدی زیر خط فقر دارند و  فاصله حداقل تا حداکثر درآمد در روسیه ۱۵ برابر است.

وی با بیان این مطلب افزود که این آمار نسبت به چند سال گذشته تغییر چندانی نداشته است و در سال ۲۰۱۵ این آمار ۱۵.۷ برابر، در سال ۲۰۱۶، ۱۵.۵ برابر و در سال ۲۰۱۷، ۱۵.۳ برابر بوده است.

مساله فقر و سطح پایین درآمد در روسیه، از چالش‌های فرا روی دولت این کشور است و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه بارها بر لزوم بهبود این وضعیت و اقدام برای اصلاح آن و افزایش درآمد روس‌ها تاکید کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا