فرهنگی

اگر ارشاد امکان حراست از مجوزهای خود را ندارد، شفاف اعلام کند

انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینما از وزیر ارشاد تقاضا کرد تا اعلام کند اگر این وزارتخانه امکان حفظ و حراست از مجوزهای صادره خود را ندارد، به صورت شفاف اعلام کند تا اهالی فرهنگ به سراغ نهادهایی بروند که پای امضا مجوزهای خود می‌ایستند….

 به گزارش خبرنگار ایلنا، انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران با انتشار نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولیت حفظ و حراست از مجوزهای صادره را با این وزارتخانه دانست..

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سیدعباس صالحی

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

باسلام

خانواده فرهنگ و هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مسئول قانونی حفظ و اشاعه فرهنگ می‌دانند. چند روزی است که استاد کیانوش عیاری کارگردان و تهیه‌کننده صاحب‌نام سینمای ایران و از اهالی بزرگ فرهنگ با بحرانی روبرو شده که ناشی از توقیف فیلم “خانه پدری” است. تهیه‌کنندگان و دیگر اهالی فرهنگ و هنر از جنابعالی و مدیران سازمان سینمایی توقع دارند در حل این مشکل و بازگرداندن فیلم به اکران سینماها اقدام عاجل مبذول فرمایند.

حضرتعالی نیک می دانید که احترام مسجد با متولی است . بی گمان مسئولیت حمایت از مجوزهای صادره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با مسئولان این وزارتخانه است .ما انتظار داریم اگر این وزارتخانه امکان حفظ و حراست از مجوزهای صادره خود را ندارد ، به صورت شفاف اعلام نماید تا اهالی فرهنگ به سراغ نهادهایی بروند که پای امضا مجوزهای خود می ایستند .

ما امنیت شغلی خود را بشدت در خطر می بینیم و انتظار داریم جنابعالی و قوای محترم قضاییه و مقننه به این مهم توجه کنند. ما انتظار داریم که همکاران ما نیاز به ورود و مذاکره با مراکز دیگر ، بجز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی فرهنگ و هنر نداشته باشند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

آقای وزیر شما بهتر می دانید که آنچه می خواهیم حداقل خواسته های هنرمندان است .

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا