بین‌المللی

هاوانا، آمریکا را به تلاش برای عدم تصویب قطعنامه لغو محاصره کوبا در سازمان ملل متهم کرد

وزیر امور خارجه کوبا آمریکا را به اعمال فشار بر کشورهای آمریکای لاتین برای مخالفت با پیش‌نویس قطعنامه سازمان ملل در جهت لغو محاصره اقتصادی کوبا متهم کرد.

به گزارش ایسنا، برونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا اظهار کرد: مقامات آمریکا اقدامات مختلفی را برای اعمال فشار و تهدید به منظور عدم حمایت از پیش‌نویس قطعنامه‌ای صورت داده‌اند که کوبا به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه کرده و خواستار پایان محاصره اقتصادی، تجاری و مالی علیه این کشور است.

وی افزود: این فشارها به طور خاص کشورهای آمریکای لاتین را هدف قرار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رودریگز همچنین اظهار کرد، سفارتخانه‌های آمریکا در شش کشور این منطقه فشار شدیدی را بر دولت این کشورها اعمال کرده‌اند تا علیه پیش‌نویس این قطعنامه رای دهند.

وی ادامه داد: روش دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که توسل به پیش‌شرط‌ها و تهدید برای برآورده کردن اهداف سیاست خارجی آن است، کاملا شناخته شده است.

وزیر امور خارجه کوبا اظهار کرد، این کشور روی حمایت کشورهای آمریکای لاتین حساب می‌کند و انتظار دارد که دولت‌های این منطقه با فشار آمریکا منحرف نشوند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که آمریکا ماه گذشته میلادی نمایندگان چهار کشور آمریکای لاتین را احضار کرده تا آنان را برای رای دادن علیه پیش‌نویس این قطعنامه متقاعد کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا