فرهنگی

جایی برای ما کتابفروشان مستقل باقی نمانده

 

در این وانفسا بسیاری از کتاب‌فروشی‌ها حتی با قدمتی بیش از نیم قرن، تعطیل شده و اجباراً تغییر شغل داده‌اند. اکثر آنانی هم که می‌توانند نیم‌نفس کار کتاب‌فروشی را ادامه دهند، مجبور شده‌اند در کنار کتاب، نوشت‌افزار و کتاب‌های درسی و کنکور بفروشند…
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، یک کتابفروشی دیگر در آستانه تعطیلی و مبدل شدن به رستوران و کافه قرار دارد.

کتابفروشی اکتبر در شهر کرج اعلام کرد در آستانه تعطیلی قرار دارد و به زودی خدماتی ارائه نخواهد داد. این کتابفروشی در فضای مجازی نوشته است؛ بعد از گذشت ۵ سال همراهی شما عزیزان و دست و پنجه نرم کردن در عرصه فرهنگ و اقتصاد این کشور، اکنون فروشگاه اکتبر در آستانه تعطیلی کامل قرار دارد. ذکر کلیه مصائب و مشکلات این حرفه و وضعیت دردناک و اسفناک کار فرهنگی و هزینه‌های سرسام آور از حوصله ما و شما خارج است.

تورم آخرین و غیر ضروری‌ترین کالای سبد خرید مردم را حذف کرد و به نظر دیگر جایی برای ما کتابفروشان مستقل باقی نمانده است.دیر یا زود فروشگاه اکتبر هم یا به یک رستوران و کافه مجهز و بزرگ بدل خواهد شد یا باید منتظر ساخت آپارتمانی لوکس و گران قیمت به جای آن باشیم.

سرنوشت ما هم درس عبرتی خواهد شد برای تمام کسانی که تصور می‌کردند کتاب هم مایحتاجی است ضروری.

پوزش و عذر ما را بابت تمام کاستی‌های این پنج سال ببخشید و باور بفرمایید ما هر چه در توان داشتیم گذاشتیم ولی شرمنده شما شدیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا