گوناگون

ترامپ با گسترش مأموریت نظامی آمریکا در میادین نفتی سوریه موافقت کرد

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های آمریکایی، گزارش داد: “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری این کشور با گسترش مأموریت نظامی برای حفاظت از میادین نفتی در شرق سوریه موافقت کرده است.

ایران؛ این خبرگزاری سه‌ شنبه شب به نقل از مقام‌هایی که خواستند نامشان فاش نشود، نوشت: این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که ترامپ جمعه گذشته جلسه ای با مسؤولان نظامی آمریکا برگزار کرد.

طبق این طرح جدید، نیروهای آمریکایی پهنه وسیعی از سرزمین‌ هایی را که در الحسکه تا دیرالزور تحت کنترل شبه‌ نظامیان کُرد قرار دارد، محافظت خواهند کرد.

آسوشیتدپرس نوشت: ترامپ هرچند وعده داده بود که نطامیان آمریکایی را از جنگ در سوریه خارج کند، اما تصمیم تازه وی، صدها نیروی آمریکایی را درگیر حضوری پیچیده‌تر در سوریه می‌کند.

منابع محلی سوری هفته جاری به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفتند که ایالات متحده نیروهای خود در مناطق نفت‌خیز “دیرالزور” را تقویت کرده و ارتش این کشور ساخت دو پایگاه نظامی در منطقه‌ای را آغاز کرده که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) قرار دارد. پایگاه نخست در شهرک «الصور» در حومه شمالی استان دیرالزور و پایگاه دوم در مقر تیپ ۱۱۳ که پیش از آن متعلق به ارتش سوریه بود و در شمال شرق این استان قرار دارد، در حال ساخت است.

خبر ساخت پایگاه نظامی در سوریه چند روز پس از آن منتشر شد که ترامپ ضمن اعلام ماندن بخشی از نیروهای آمریکایی در سوریه، گفت: از نظامیان خود برای اطمینان از حفاظت از میادین نفتی در شمال سوریه استفاده می‌کنیم.

ترامپ اخیراً گفته بود: ما نفت سوریه را نگه می‌ داریم و به یاد بیاورید که ماهانه ۴۵ میلیون دلار سودآوری دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا