گوناگون

آمریکا از فناوری‌های چینی و روسی در ساخت کشتی‌های جنگی استفاده می‌کند

«ریچارد اسپنسر» وزیر مشاور نیروی دریایی آمریکا از استفاده فناوری های پیشرفته نظامی روسیه و چین در کشتی های جنگی این کشور خبر داد.

ایرنا؛ به نوشته روز پنجشنبه روزنامه فایننشال تایمز، اسپنسر در گفت وگو با این نشریه گفت: آمریکا از تجهیزات بسیار دقیق و پیشرفته وارداتی از کشورهای روسیه و چین برای ساخت کشتی های جنگی استفاده می کند.

وزیر مشاور نیروی دریایی آمریکا همچنین از مقام های کشورش خواست تا از قطعات مهم و حساسی که این کشورها تولید می کنند برای کشتی های جنگی آمریکایی استفاده نکنند.

روزنامه فایننشال تایمز در ادامه نوشته است، که استفاده آمریکا از فناوری های نظامی از کشورهای خارجی نشان می دهد که اقتصاد این کشور همچنان به جهان وابسته است و نمی توان گفت که این کشور تمایل دارد تا رابطه اقتصادیش را با جهان قطع کند.

این خبر درحالی منتشر شده که پیش تر روزنامه وال‌استریت ژورنال نوشته بود که هکرهای چینی چندین سال است که نیروی دریایی آمریکا و شرکای این کشور را در محاصره سایبری قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، هکرهای چینی علاوه بر رخنه اطلاعاتی توانسته اند به برخی از تاسیسات دریایی آمریکا آسیب وارد کنند.

یک افسر نیروی دریایی آمریکا ه وال‌استریت ژورنال گفت، ما در محاصره سایبری چینی‌ها قرار داریم و اگر با این ویروس مقابله نکنیم از بین می رویم.

پیش‌ازاین نیز، جیمز دورسری کارشناس امنیت سایبری در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود، فرماندهی نیروی دریایی امریکا به‌تازگی به ماهیت جدی تهدیدات سایبری پی برده است و به‌طور مداوم به توسعه فرهنگ و آگاهی کارکنان در حوزه امنیت سایبری در کنار تقویت قابلیت‌های فناوری اطلاعات روی آورده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا