گوناگون

تظاهرات اعتراضی به کویت رسید

صدها شهروند کویت در اعتراض به فساد در موسسات دولتی، اوضاع اقتصادی و معیشتی و قوانین مربوط به تابعیت این کشور در مرکز پایتخت تجمع و اعتراض کردند…

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، صدها شهروند در پایتخت کویت، عصر دیروز تظاهراتی اعتراضی علیه گسترش فساد در موسسات دولتی، اوضاع معیشتی و قوانین مربوط به تابعیت این کشور، در میدان «الاراده» برگزار کردند.

این تظاهرات در پاسخ به فراخوان «صالح الملا» نماینده سابق پارلمان کویت برگزار شد. او در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «این تظاهرات حامل پیامی مردمی و ابراز نارضایتی مردم از فساد، نقض قانون اساسی و نبود امید است.»

وی افزود: «معتقدم شعار بزرگ این تجمع، کناره‌گیری دو قوه قانونگذاری و مجریه است.»

طبق این گزارش، تظاهرات‌کنندگان شعارهایی علیه «مرزوق الغانم» رئیس شورای کویت (مجلس الامه یا همان به اصطلاح پارلمان این کشور) سر می‌دادند و می‌گفتند: «برو، برو ای مرزوق،… ملت کویت تو را نمی‌خواهد.»

«محمد الحمیدی» از فعالانِ حاضر در این تظاهرات، اظهار داشت که هدف کویتی‌ها از آمدن به خیابان‌ها( برای اعتراضات) «ارسال پیامی به مجلس الامه و دولت مبنی بر ردّ فساد سیستماتیک است».

تظاهرات اعتراضی در کویت برگزار می‌شود که عراق و لبنان نیز از حدود سه هفته پیش شاهد تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به فساد دولتی و وضعیت معیشتی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا