گوناگون

مردم از اصلاح طلبان بوروکرات و قدرت رانتی عبور کرده‌اند

سه ماه و نیم دیگر تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس باقیست و همچنان مشخص نیست که اصلاح‌طلبان بنا دارند به مانند سال ۹۴ با اعتدال‌گرایان ائتلاف کنند یا خیر؟ موضوعی که هم مخالفان و هم موافقان جدی دارد.

به گزارش عصر ایران، عبدالکریم حسین‌زاده، عضو فراکسیون امید مجلس در این باره به سایت روزنو گفت: بنده به‌عنوان یک اصلاح‌طلب به خودم اجازه نمی‌دهم در این خصوص و به‌صورت شخصی اظهارنظر کنم. تمام گروه‌های سیاسی شناسنامه‌دار اصلاح‌طلب در شورای عالی سیاست‌گذاری دارای رای هستند و می‌توانند در آنجا نظرات و دغدغه‌های خود را به بحث بگذارند تا با خردجمعی تصمیم نهایی گرفته شود.

به‌نظر من برخی اظهارنظرها و گمانه‌زنی‌ها درباره تصمیم آینده اصلاح‌طلبان در حال لطمه زدن به این جریان سیاسی است و عده‌ای دارند شرایط را به‌گونه‌ای جلوه می‌دهند که انگار اصلاح‌طلبان دچار ناتوانی در تصمیم شده‌اند.

وی افزود: مدت‌هاست که احزاب اصلاح‌طلب حاضر در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در حال بحث و گفت‌وگو هستند و دارند نظرات را جمع می‌کنند تا در نهایت تصمیم نهایی خود را که به نظرشان به نفع ایران خواهد بود را اعلام کنند، ولی تا امروز در رابطه با نهایی شدن لیست برای انتخابات بحثی نشده است.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس نهم و دهم درباره اینکه احیا سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان چگونه عملیاتی می‌شود؟ گفت: کمتر از چهار ماه تا انتخابات مجلس یازدهم فرصت است و مردم فارغ از اینکه چه کسی اصلا‌ح‌طلب و چه کسی اصولگراست می‌خواهند به کارنامه‌ها و کنش افراد رای دهند، حتی جامعه دیگر به واکنش‌ها هم اهمیت نمی‌دهد.

از طرفی بزرگترین ایراد اصلاح‌طلبان این است که با توجه به تمام تلاش‌هایی که داشتند کمتر با مردم گفت‌وگو کردند که به‌نظرم باید در این زمان باقی مانده بیشتر روی این موضوع متمرکز شوند. اتفاقاً افرادی که به‌دنبال تغییر وضع موجود و بهبود اوضاع هستند باید بیشتر روی گفت‌وگو و تعامل وقت بگذارند. اگر اصلاح‌طلبان بتوانند با هم حرف زدن و با مردم حرف زدن را بهتر از همیشه در خود جا بیندازند، مطمئناً نتایج بهتری برای آن‌ها حاصل خواهد شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا