گوناگون

بازنشسته‌ها کتک خوردند، تجمع اعتراضی لغو، و ۱۵ تن بازداشت

منابع کارگری از برگزار نشدن تجمع اعتراضی بازنشسته‌ها در تهران به دلیل “ضرب و شتم شدید توسط نیروهای امنیتی” خبر داده‌اند.

روز جاری جمعی از بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی برای پیگیری مطالباتشان اقدام به برگزاری تجمع اعراضی در مقابل مجلس کردند. این تجمع با دخالت نیروهای انتظامی جهت ممانعت از برگزاری آن به خشونت کشیده شد و شماری از معترضین مورد ضرب شتم قرار گرفته و حدود ۱۵ تن از این شهروندان نیز بازداشت و به بازداشتگاه پلیس امنیت تهران واقع در خیابان وزرا منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، بازنشستگان صندوق‌های مختلف، از جمله تامین اجتماعی، کشوری و فولاد، قرار  بود روز یکشنبه ۱۹ آبان با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه، اعتراض‌های خود را نسبت به سیاست‌های بودجه‌ای دولت و مجلس ابراز کنند.

ایلنا نوشت: این تجمع که قرار بود ساعت ده صبح آغاز شود، ملغی شده است.

منابع کارگری اما نوشتند این جمعیت بازنشسته که برای پیگیری مطالباتشان قصد تجمع داشتند، “مورد ضرب و شتم شدید نیروهای امنیتی قرار گرفته و از تجمع آنها جلوگیری شده است”.

به گزارش منابع کارگری، تاکنون حداقل ۱۰ تا ۱۵ نفر از بازنشستگان دستگیر و به بازداشتگاه وزرا منتقل شده‌اند. در این راستا، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، ضرب و شتم بازنشستگان را شدیدا محکوم کرده و‌ آزادی فوری و بی قید و شرط تمام بازداشت‌شدگان را خواستار شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا