گوناگون

همچنان مشکلات معلمان ساری و جاری است

نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش با وعده حل کردن مشکلات و مطالبات معلمان از مجلس رأی اعتماد گرفت، اضافه کرد: اما بعد از گذشت این مدت همچنان همان مشکلات ساری و جاری است و شاهد برطرف شدن دغدغه معلمان نیستیم.

احمد مرادی در گفت و گو با ایسنا، افزود:در وزارت آموزش و پرورش ظاهرأ در خصوص طرح رتبه بندی معلمان تنها وزرا به دادن وعده و قول عادت کرده اند و هیچگاه شاهد عملی شدن این وعده نیستیم.

وی با بیان اینکه باید به سمت عملی کردن وعده ها برویم و از حرف و شعار دوری کنیم، اظهار کرد: وزیر جدید آموزش و پرورش در آخرین سخن خود وعده عملی شدن این وعده را تا آذرماه سالجاری داد که با روند کنونی بعید می دانم این وعده عملی شود و سرنوشت وعده های وزرای قبلی بازهم تکرار خواهد شد.

نماینده حوزه مرکزی مردم هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه در صورتی که این وعده وزیر آموزش و پرورش عملی نشود، وی باید در مقابل نمایندگان مردم در مجلس پاسخگو باشد، تصریح کرد: این مسیر را ادامه خواهیم داد و به سمت استیضاح هم پیش برویم.

مرادی با بیان اینکه حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش با همین وعده ها از جمله حل کردن مشکلات و مطالبات معلمان از نمایندگان مردم در مجلس رأی اعتماد دریافت کرد، اضافه کرد: اما بعد از گذشت این مدت همچنان همان مشکلات ساری و جاری است و شاهد برطرف شدن دغدغه معلمان نیستیم.

وی با اشاره به عدم تعیین تکلیف کامل نیروهای حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، خاطرنشان کرد: در این موضوع به ویژه در استان هرمزگان تعلل زیادی صورت گرفته و معلمانی که شرایط لازم را داشته اند نیز هنوز این قانون برایشان اجرا نشده و نسبت به این موضوع باید اقدام عاجلی صورت بگیرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا