گوناگون

تاریک اندیشان و خدعه گران ولایت فقیه

احمد زیدآبادی نوشت: در بین مسئولان جمهوری اسلامی رسم و سنتی پا گرفته است که هر گاه بخواهند طرف رقیب خود را به طور علنی تهدید به افشاگری کنند از “فلان” نهاد یا “فلان” شخص که مرتکب ده‌ها یا صد‌ها و یا هزاران میلیون دلار اختلاس شده است، سخن به میان می‌آورند بدون آنکه هویت آن “فلان”، نزد افکار عمومی روشن شود. در واقع گویی با زبان اشاره با هم حرف‌می زنند تا خودشان منظور یکدیگر را دریابند، اما مردم جز حدس و گمان چیزی نصیب‌شان نشود!…

در واقع همین رمزآمیز سخن گفتن مسئولان در مورد پدیده‌ای که باید از هر جهت شفاف باشد، سبب سلب اعتماد از آن‌ها بخصوص داعیه‌های ضد فسادشان شده است به طوری که بسیاری از مردم اینگونه بحث‌ها را نه اقدامی از سرِ صدق و راستی برای پالودن دستگاه‌ها از فساد، بلکه ابزاری در جهت دستیابی به مقاصد پنهان و تصفیه حساب‌های شخصی یا جناحی تفسیر می‌کنند.

رادیو فرانسه در این باره گزارش داد: روحانی با حمله به قوه قضائیه در زمینه عدم رسیدگی به فسادهای بزرگ اقتصادی گفت: از قوه قضاییه می‌خواهم که مبارزه با فساد میلیارد دلاری را هم برای مردم توضیح دهد. در غیر این صورت به مناسبت‌های مختلف و مورد به مورد این ارقام را به مردم توضیح خواهم داد. چنین سخنان چهل سال است تکرار می شود از بگم، بگم های احمدی نژاد گرفته تا روزی به مردم خواهم گفت خاتمی و امروز نیز حسن روحانی!

روحانی گفت: هنوز بعد از گذشت چند سال برای ما روشن نیست آقایی [بابک زنجانی] که ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون پول مردم را خورد و او را دستگیر کرده و حتی حکم اعدام هم برایش صادر شد و اکنون در زندان است، این پول کجاست و چه کسانی مسوول هستند و چرا آنهایی که در این زمینه نقش داشتند برای مردم توضیح داده نمی شود.

روحانی در ادامه در پاسخ به شعار آنهایی که او را به مرگ تهدید می کردند، گفت: اختلاف و فاصله خواست آمریکاست…نگذارید نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده‌ ای معدود بلند شود گرچه اون عده بسیار کم و معدود در کشور…

خبرگزاری مهر در این باره نوشت: تعدادی با سر دادن شعارهایی در مورد برجام و آمریکا، از روحانی خواستار رها کردن آمریکا و بحث مذاکره با آن شدند…..روحانی در مقابل گفت: این عده قلیل را به اسلام و وحدت دعوت می‌کنم.

سایت عصر ایران از حامیان دولت روحانی در این باره نوشت: «ای که برجامت شده در گور و گیر/ کار پاکان را قیاس از خود مگیر»، «این که می‌گه رفراندوم، دروغ می‌گه به مردم»، «ای مدعیِ بهشتِ برجام، استخر فرح تو را سرانجام»… اینها شعارهای متفاوتی است که گروهی از راه پیمایان ۱۳ آبان در قم دست داشتند. مخاطب «اِی»‌ها هم مشخص است: حسن روحانی که مطابق اصل ۱۱۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی، «عالی ترین مقام رسمی پس از خامنه ای»  است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا