گوناگون

قیمت بنزین ۳ برابر شد

بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، قیمت هر لیتر بنزین از ساعت صفر ۲۴ آبان سه برابر افزایش یافت. بر این اساس قیمت بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد ۳ هزار تومان و هر لیتر بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومان شد….

بر اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران سهمیه کامل ماه آبان سال ۱۳۹۸  همه خودروها به کارت سوخت شخصی آن ها واریز شده و سهمیه خودروهای شخصی به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است . استفاده از سهمیه سوخت صرفا با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی میسر خواهد بود.

به گزارش سایت زمانه، همزمان محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که افزایش قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شده است. بنا بر ادعای نوبخت ۱۰۰ درصد منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها و سهمیه‌بندی به صورت حمایت معیشتی به خانوارهای مورد نظر توزیع می‌شود.‌

بر همین اساس وزارت رفاه موظف شده فهرستی از ۱۸ میلیون خانوار برای دریافت کمک معیشتی تهیه کند. بناست که عیناً همه منابع حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی بین‌ خانوارهای یک نفره تا ۵ نفره پرداخت شود. نوبخت درباره جنبه تورم‌زای افزایش قیمت حامل‌های انرژی کاملاً سکوت کرد.

در این ارتباط حسن روحانی، مهر سال جاری گفته بود: «ما نمی‌خواهیم که قیمت سوخت را بالا ببریم. این کار نه برای مردم قابل قبول است، نه ما می‌خواهیم چنین کاری کنیم. اما هر مقدار پول هم که از قیمت سوخت حاصل شود باید به مردم برگردد.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا