ویدئو

اعتراضات مردم به گرانی قیمت بنزین+فیلم

با سه برابر کردن نرخ بنزین، گرانی نجومی کالا شتاب می گیرد.براساس این اطلاعیه قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان خواهد بود، همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است…

به گزارش خبرگزاری ایرنا این تصمیم بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا اتخاذ شده است.

سه برابر شدن ناگهانی نرخ بنزین در ایران، که بزرگترین افزایش قیمت در دوران چهل ساله جمهوری اسلامی است در حالی اعلام می شود که نرخ تورم در ایران به رکورد باورنکردنی و تازه ای رسیده است.

این افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بدون اعلام قبلی انجام شد. حکومت ایران مدت مدیدی ایستادگی کرد که به این اقدام دست نزند. زیرا بهای سوخت بر همه کالاهای تولیدی تاثیر عمده می گذارد و تورم را بالاتر می برد و دور باطلی را ایجاد می کند که متوقف کردن آن غیرممکن می شود.

دولت ماه هاست زمینه سازی برای افزایش قیمت بنزین را آغاز کرده بود ولی از ترس واکنش و اعتراضات مردم آن را به عقب می انداخت.

تنها ساعاتی بعد از افزایش ناگهانی قیمت بنزین، تصاویر و گزارش‌های مردمی از حضور گسترده نیروهای انتظامی و پلیس ضدشورش در سطح کشور خبر می‌دهند.

بدنبال گرانی بنزین؛ از جمله در شهر اهواز جمع زیادی از مردم در پمپ بنزین ها دست به تجمع اعتراضی زدند. در حالیکه خودروها در مقابل پمپ بنزین صف بسته‌اند مردم از خرید بنزین خودداری می کنند.

همچنین بانویی در حیدرآباد کرج در مقابل یک پمپ بنزین فریاد می‌زند و از مردم می‌خواهد که خودروهایشان را در خیابان‌ خاموش کرده و دست به اعتراض بزنند. (فیلم زیر) :.. ماشین‌ها را وسط خیابان خاموش کنید…از چی میترسید….

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=QPuRYhMfiwQ&feature=emb_logo

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا