ورزشی

۷ سال بدون باخت، ۲ ماه ۲ باخت!

ایران بعد از نوامبر ۲۰۱۲، هفت سال بود که در انتخابی جام جهانی به تیم های آسیایی نباخته بود و حالا در عرض دو ماه دو بار شکست خورد.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار پیاپی خود در انتخابی جام جهانی شکست خورد.به گزارش ایسنا، در ادامه دیدارهای مرحله انتخابی جام جهانی فوتبال ایران با نتیجه ۲ بر یک به عراق باخت.این دومین باخت پیاپی ایران در این رقابت ها است که باعث شد کار صعود شاگردان ویلموتس به جام جهانی به اما و اگر کشیده شود.ایران بعد از شکست یک بر صفر برابر ازبکستان در نوامبر ۲۰۱۲، هفت سال بود که در انتخابی جام جهانی به تیم های آسیایی نباخته بود و حالا در عرض دو ماه دو بار شکست خورد.

ویلموتس با ایران در بحران قرار گرفته است

نشریه معتبر اکیپ فرانسه به بازتاب شکست تلخ ایرانی در انتخابی جام جهانی قطر اشاره کرد.به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال عراق در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر توانست با نتیجه دو بر یک ایران را شکست دهد. نشریه اکیپ فرانسه نوشت: مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی با تیم ملی فوتبال ایران به بحران رسیده است. تیم او در دومین بازی پیاپی خود در انتخابی جام جهانی نیز طعم شکست را چشید تا با دو امتیاز کمتر از بحرین در رده سوم قرار گیرد.این باخت به منزله قرار گرفتن ایران در یک بحران است. حالا ایران ۴ امتیاز از عراق صدرنشین گروه عقب افتاده است که از سال ۱۹۸۶ در جام جهانی حاضر نبوده است و فعلا صدرنشین گروه است. از جمله دیگر اتفاقات مهم می توان به شکست تیم ملی چین به سوریه اشاره کرد که باعث استعفای مارچلو لیپی از هدایت چینی ها شده است. جام جهانی ۲۰۲۲ برای اولین بار در خاورمیانه برگزار می شود و قطر میزبانی این رویداد را برعهده دارد و غیر از قطر که حضورش در این رقابت ها قطعی است، ۴ سهمیه مستقیم برای صعود به این رقابت ها به تیم های آسیایی تعلق گرفته است و یک تیم نیز راهی پلی آف می شود.

ایران یک موقعیت هم نتوانست ایجاد کند

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید این تیم نمایش خوبی برابر عراق نداشته است.سیروس دین‌محمدی پیشکسوت فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: باخت در این بازی کار ما را سخت‌تر کرد. ما هیچ شانسی برای بردن نداشتیم. گلی که تیم ملی ما به ثمر رساند، ‌ از لای پای چهار بازیکن عراق به گل تبدیل شد. ما باید در این بازی حداقل ۵ موقعیت ایجاد می‌کردیم از این موقعیت‌ها به گل برسیم اما در این بازی هیچ موقعیتی ایجاد نشد.او ادامه داد: تیم عراق در این بازی بسیار باانگیزه بود و معلوم بود که این تیم با انگیزه برد به میدان آمده بود. تیم ما در این بازی در دعواهای فیزیکی کم آورده بود و عراق بازی جنگنده‌ای به نمایش گذاشت و موجب شد در این بازی شکست بخوریم.دین‌محمدی در ادامه اضافه کرد: ما به هیچ عنوان از سمت چپ و راست نتوانستیم نفوذ داشته باشیم و باید در این پست‌ها بیشتر کار کنیم که بتوانیم موقعیت‌های خوبی ایجاد کنیم. متاسفانه در این بازی مالکیت توپ ما کم بود و هنوز هم به فوتبال ضدحمله‌ای عادت کردیم که امیدوارم این روند در ادامه دیگر وجود نداشته باشد.

این پیشکسوت در ادامه گفت: ای کاش ویلمتوس چند بازی دوستانه با تیم‌های بزرگ داشت که بتواند سبک و ایده‌ خود را در این بازی‌ها پیاده کند. در حال حاضر کار تیم ما بسیار سخت شده است. فکر نکنید که بردن عراق و بحرین در تهران آسان باشد. ما کار سختی خواهیم داشت و امیدوارم که تیم ملی بازهم بتواند دل مردم ایران را شاد کند.دین محمدی در پاسخ به این سوال که علت شکست ایران مقابل عراق چه بوده گفت: ویلمتوس بازیکنان را مدت زمان کمی در اختیار داشت. در زمان کی‌روش بازیکنان مدت زمان زیادی در اختیار مربی بودند. در بازی هم این مساله مشخص است. تیم ایران در یارگیری مشکل دارد و این مساله روی گل اول و دومی که دریافت کرد کاملا مشخص بود. همچنین اخراج شجاعی در این بازی کار ما را سخت کرد و در کل باعث شد که این بازی را ببازیم. او در پایان گفت: با این باخت کار ما بسیار سخت‌تر می‌شود اما نباید امیدمان از دست برود. ما باید در ادامه این مسیر بتوانیم ۴ بازی باقی‌مانده خود را ببریم تا بتوانیم از این مرحله صعود کنیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا