جوانان

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در شهرهای ایران همزمان با گسترش تظاهرات

همزمان با بالا گرفتن اعتراض‌ها به گران شدن بنزین و درگیری‌های خیابانی در بسیاری از شهرها مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل اعلام شدند. خبرهای تایید نشده‌ای از کشته شدن تعدادی دیگر از شهروندان ایرانی معترض به گوش می‌رسد. تصاویری در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن نیروهای انتظامی به سمت معترضان در شهر «ساوه» شلیک می‌کنند…

خبرهای تایید نشده‌ای از کشته شدن تعدادی دیگر از شهروندان ایرانی معترض به گوش می‌رسد. تصاویری در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن نیروهای انتظامی به سمت معترضان در شهر «ساوه» شلیک می‌کنند و اخبار تایید نشده‌ای از کشته شدن یک نفر در این شهر حکایت دارد. در محله آریاشهر تهران شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سرداده شده و علیه مردم از گاز اشک‌آور استفاده شده است. در خیابان پیروزی تهران، مردم به معترضان پیوسته‌اند و در تهرانپارس هم بانکی به آتش گرفته است.

در میدان شوش تهران ماموران با مردم درگیر شدند. در شیراز یک خودروی پلیس به آتش کشیده شد. در کرج بنر نوری همدانی، مرجع تقلید شیعه را پایین آوردند. بنا به گزارش ها ، اینترنت ایران قطع و برخی دانشگاهها و مدارس بعضی از شهرها تعطیل شد.

همزمان با بالا گرفتن اعتراض‌ها به گران شدن بنزین و درگیری‌های خیابانی در بسیاری از شهرها مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل اعلام شدند.

حمیدرضا شعبانی، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش ‌و پرورش فارس، از تعطیلی مدارس شهر شیراز در همه مقاطع تحصیلی در روز یکشنبه ۲۶ آبان (۱۷ نوامبر) خبر داد. به گزارش خبرگزاری ایسنا دانشگاه‌های شیراز نیز فردا تعطیل اعلام شده است.

همچنین مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد که “به دلیل مشکل عبور و مرور، مقاطع تحصیلی پیش‌دبستانی، دبستان و متوسطه اول نواحی شش گانه شهر اصفهان فردا یکشنبه تعطیل است”.

محسنی بندپی، ‌استاندار تهران هم اعلام کرد: «با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی فردا (مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه اول در کل استان تهران در دو شیفت صبح و بعداز ظهر تعطیل است.»
فرمانداری خرمشهر و استانداری البرز نیز خبر از تعطیلی مدارس در سطوح مختلف داده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا زینی وند در گفت و گو با رسانه ها از تعطیلی مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه نوبت صبح فردا یکشنبه در شهر خرم‌آباد خبر داد.
به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا