بین‌المللی

بانک مرکزی آمریکا ۱۰۴میلیارد دلار به بازارهای مالی تزریق کرد

بانک مرکزی آمریکا که از اواسط ماه سپتامبر تزریق نقدینگی به بازار را آغاز کرده تنها در روز پنجشنبه ۱۰۴ میلیارد دلار به نقدینگی بازارهای مالی این کشور اضافه کرد,.

به گزارش راشاتودی، بانک مرکزی فدرال آمریکا از اواسط ماه سپتامبر تصمیم گرفته است تا  میزان نقدینگی در بازارهای مالی این کشور را افزایش دهد.

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بر همین اساس شاهد آن هستیم که در روز پنجشنبه و فقط در یک روز ۱۰۴.۲۹۳ میلیارد دلار از سوی بانک مرکزی فدرال آمریکا به بازارهای مالی این کشور تزریق شده است.

این حجم پول در قالب ۲ عملیات به بازار مالی آمریکا تزریق شد.

در نخستین اقدام بانک مرکزی آمریکا به صورت شبانه ۷۳.۵۹۳ میلیارد دلار به بازخرید اوراق بهادار در قالب توافق‌نامه‌های بازخرید اختصاص داد و ۳۰.۷ میلیارد دلار دیگر نیز به توافق‌نامه خرید ۱۳ روزه تخصیص داده شد.

تزریق پول از سوی بانک مرکزی آمریکا به بازارهای این کشور در راستای حصول اطمینان از وجود نقدینگی کافی در بازارها انجام می‌شود.

بانک مرکزی فدرال آمریکا پس از آن به سمت تزریق پول به بازار آمریکا روی آورد که در ماه سپتامبر نرخ تامین سرمایه کوتاه مدت در این کشور از ۲ به ۱۰ درصد رسید.

به گزارش فارس بعضی کارشناسان معتقدند گسترش مداخلات فدرال رزرو بیش از هر چیز عزم بانک مرکزی ایالات متحده را برای پیش گیری از فاجعه قریب الوقوع پیش بینی شده -چیزی مانند یا فراتر از بحران اقتصادی ۲۰۰۸- نشان می‌دهد.

باید صبر کرد و دید عملیات آتش نشانی بانک مرکزی ایالات متحده با پمپاژ دلار به سیستم تا ۱۰ اکتبر تا چه حد می‌تواند‌‌ در آرامش بازار نقش داشته باشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا