بین‌المللی

اسراییلی‌ها ۱۴۰ منزل فلسطینیان را در بیت‌المقدس تخریب کردند

مرکز اسرائیلی اطلاعات حقوق بشری در سرزمین‌های اشغالی در گزارشی اعلام کرد که اسراییل از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان ماه سپتامبر (شهریور/مهر) ۱۴۰ منزل مسکونی فلسطینی ها را در بیت‌المقدس شرقی تخریب کرده است.

ایرنا؛ به گزارش یکشنبه شب روسیا الیوم، در گزارش مرکز اسرائیلی اطلاعات حقوق بشری در سرزمین های اشغالی آمده است که اسراییلی‌ها بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۸ سالانه حدود ۵۴ منزل فلسطینی را در بیت‌المقدس شرقی تخریب کردند که این آمار در سال ۲۰۱۹ حدود سه برابر شده است.

بر اساس این گزارش، اسراییلی‌ها از سال ۲۰۰۴ میلادی تاکنون ۹۶۴ منزل متعلق به فلسطینی‌ها را در بیت‌المقدس شرقی تخریب کردند که این مسأله منجر به اخراج و آوارگی سه هزار و ۱۱۸ نفر شده است.

این مرکز حقوق بشری در پایان افزوده است: هدف از سیاست‌های اسرائیل، سخت کردن زندگی برای جمعیت فلسطینی در بیت‌المقدس شرقی و اجبار آنها برای ترک این شهر و تغییر جغرافیای انسانی آن به نفع خودشان است.

اسراییل از سال ۱۹۶۷ قسمت‌هایی از کرانه باختری از جمله بیت‌المقدس را اشغال کرد. این رژیم مدعی است این ساختمان‌ها به صورت غیرقانونی نزدیک به موانع نظامی ساخته شده است.

ساکنان این منطقه جایی را برای ساخت خانه ندارند و فشار اسراییل اجازه ساخت خانه در اراضی مادری فلسطینی‌ها را از آنها گرفته است.

برخی تحلیلگران معتقدند اسراییل با تخریب مجدد منازل فلسطینی‌ها در بیت‌المقدس اشغالی، به دنبال ایجاد موج جدید یهودی سازی در سرزمین های اشغالی و گسترش شهرک سازی در این مناطق است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا