اخبار

سران نظام یکپارچه در مقابل مردم

ادامه اعتراضات مردمی، علیرغم تهدید نهادهای امنیتی، و کشته و زخمی شدن معترضین و دستگیری های گسترده نشان می دهد که هیچ قدرتی نمی تواند در برابر مردم متحد دوام بیاورد.

به گفته انوشیروان محسنی‌ بندپی، استاندار تهران در اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین در ایران از ۳۱ استان، ۲۲ استان کشور درگیر بودند. در چهارمین روز اعتراضات شهر شیراز خبرساز بود. معترضان کنترل بخشی از محله‌های این کلانشهر ایران را به دست گرفتند. با تاریکی هوا، ابتدا تهران‌پارس در شرق تهران شلوغ شد، سپس خبر رسید که گروهی از لباس شخصی‌ها، بسیجی‌ها و پاسداران به دانشجویان معترض دانشگاه تهران حمله کردند.

سپاه پاسداران: با هرگونه ناامنی قاطعانه برخورد می‌کنیم

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز دوشنبه ۲۷ آبان (۱۸ نوامبر) با انتشار بیانیه‌ای به اعتراضات مردمی و ناآرامی‌های ناشی از افزایش بهای بنزین واکنش نشان داد.

در این بیانیه از جمله آمده است که سپاه پاسداران در همکاری با سایر نیروهای مقتدر مسلح، انتظامی و امنیتی “حفظ امنیت کشور را وظیفه قانونی خود دانسته و با ادامه هرگونه ناامنی و اقدامات مخل آرامش و آسایش مردم برخورد قاطعانه خواهد کرد”.

رییسی: در مقابل اشرار با قاطعیت برخورد کنید

به گزارش فارس، رییس قوه قضاییه بیانیه ای ۵ ماده ای خطاب به مسئولان قضایی صادر کرد. در این بیانه امده است: به دادستان های محترم در سراسر کشور تاکید می گردد ضمن مراقبت نسبت به حفظ حقوق شهروندی و کرامت مردم در برابر هرگونه تعرض، در مورد اشرار، وابستگان به جریانات ضد انقلاب و نفوذی هایی که با اقدامات خرابکارانه در راستای خواست دشمنان، امنیت مردم و جامعه را هدف قرار داده اند  با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی با قاطعیت اقدام قانونی معمول دارند.

نماینده ولی فقیه در شیراز: بسیج آماده حضور در میدان

ایسنا/فارس:  نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد که اگر شورای تامین این استان نمی تواند اغتشاشات را جمع کند، فردا شخصا و به همراه بسیج به میدان خواهد آمد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام ظهر دوشنبه ۲۸ آبان در جمع گروهی از علما و بسیجیان استان فارس در شیراز تاکید کرد که دیشب و امروز به شورای تامین و مسئولان امنیت فارس صراحتا اعلام کرده است که یا شورای تامین قادر به جمع کردن عده قلیل اغتشاشگران است یا از فردا شخصا وارد میدان خواهد شد.

وزارت اطلاعات: برخورد قاطع با اشرار

وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای اعلام کرد با هر گونه عوامل ناامنی و بر هم زدن امنیت و آرامش ملت شریف برخورد قاطع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت اطلاعات در خصوص مسائل پیش آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت طی بیانیه‌ای اعلام کرد: این وزارت خانه ضمن نصب العین قرار دادن منویات معظم له و توجه دادن همه مسئولین امر به وظایف خود، برخورد با اشرار را وظیفه خود می‌داند و با هرگونه عوامل ناامنی و برهم زدن امنیت و آرامش ملت شریف، برخورد قاطع می‌نماید.

ضمناً، عوامل اصلی اغتشاشات دو روز گذشته شناسایی و اقدام مناسب در حال انجام است که نتیجه آن، متعاقباً به آگاهی ملت شریف خواهد رسید.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا