جوانان

۷۴۵ کودک فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شدند

باشگاه اسیران فلسطینی سه‌شنبه شب اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز سال ۲۰۱۹ تا پایان اکتبر ( اوایل آبان)، ۷۴۵ کودک فلسطینی را بازداشت کرده است…

به گزارش خبرگزاری “آناتولی” ترکیه، این باشگاه در گزارشی که به مناسبت روز جهانی کودک منتشر کرد، آورده است: این افراد، کودکان نابالغی هستند که توسط نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شده‌اند و همچنان ۲۰۰ نفر از آنان در زندان‌های رژیم تل آویو به سر می‌برند.

این گزارش می‌افزاید: اسرائیل حقوق کودکان فلسطینی را در مدت بازداشت، در ابعاد مختلف نقض کرده است، بطوری که آنها از ادامه تحصیل، ملاقات با خانواده‌هایشان وحتی معالجه محروم شده‌اند.

در ادامه گزارش باشگاه اسیران فلسطینی اعلام شد: اسرائیل در سال ۲۰۱۵ میلادی، قانونی را تصویب کرد که براساس آن صدور حکم‌های سنگین برای کودکان بازداشتی مجاز شمرده می‌شد و حتی دربرخی از موارد،  کودکان به زندان ابد محکوم شدند.

این باشگاه اعلام کرد، که براساس اسناد ومدارکی که در اختیار دارد، ارتش اشغالگر صهیونسیت در سال ۲۰۱۵ میلادی، کودکان را مستقیما هدف گلوله قرار است، این اقدامات افزون بر بازداشت، ضرب وشتم، تهدید و فشار نظامیان اسرائیلی علیه کودکان فلسطینی است.

باشگاه اسیران فلسطینی از تمامی نهادهای حقوق بشری بین‌المللی و در مقدّمه آن صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) خواست که برای دفاع از کودکان فلسطین تلاش مضاعفی را انجام دهد.

براساس گزارش رسمی مراکز فلسطینی، حدود ۵ هزار و ۷۰۰ فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند که حدود یکهزار و ۸۰۰ نفر آنان بیمار هستند و ۷۰۰ تن نیز به کمک‌های فوری پزشکی نیاز دارند.

این درحالی است که “انتونیو گوترش” ۲۳ آبان سال جاری در گزارش کمیته ویژه سازمان ملل متحد، از رژیم صهیونیستی خواست که به حقوق کودکان فلسطینی احترام بگذارد.

وی تصریح کرد: رفتار مقامات تل آویو، باید با کودکان فلسطینی منطبق بر سن آنها باشد، و از گزینه بازداشت، به عنوان آخرین راه‌حل و برای یک بازه زمانی کوتاه، استفاده کند.

روز جهانی کودک ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) است اما هر کشوری یک روز خاص را به عنوان روز کودک نامگذاری کرده و جشن می‌گیرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا