فرهنگی

ضرر و زیان قطع اینترنت

برآورد‌ها نشان می‌دهد طی چهار روز نزدیک به ۱٫۵ میلیارد دلار (با دلار ۱۲ هزار تومانی چیزی معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان) به اقتصاد کشور و ۹۰۰ میلیارد تومان در سه روز اول به کسب‌وکار‌های اینترنتی زیان وارد شده است….

به گزارش فرارو، تخمین‌هایی که تا الان زده شده نشان می‌دهد ضرر و زیان اینترنت اگر با همین وضع ادامه پیدا کند از منفعت افزایش قیمت بنزین هم جلو می‌زند.

یک گزارشگر امور آزادی بیان به سی‌ان‌ان گفت که قطع اینترنت کار سازماندهی و ارتباط را از کار می‌اندازد و یکی از ابزارهای سرکوب است. و می‌تواند نشانه‌ این باشد که رژیم ایران فقط به دنبال قطع ارتباط مردم نیست، بلکه حتی نمی‌خواهد کسی از درون ایران بتواند به خارج از ایران بگوید که چه چیزی در جریان است.

این در حالیست که ادامه اعتراض های مردمی در ایران، بحران اقتصادی دولت را وخیم تر ساخته و به آن آسیب مالی سنگین رسانده است

برآورد‌ها نشان می‌دهد طی چهار روز نزدیک به ۱٫۵ میلیارد دلار (با دلار ۱۲ هزار تومانی چیزی معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان) به اقتصاد کشور و ۹۰۰ میلیارد تومان در سه روز اول به کسب‌وکار‌های اینترنتی زیان وارد شده است.

به گزارش هفت صبح، پنج روز از قطع اینترنت کشور می‌گذرد و هنوز کسی نمی‌داند که چه زمانی اوضاع اینترنت کشور به حالت عادی برمی‌گردد. سایت‌های خبری به نقل از یک مسئول وزارت ارتباطات نوشتند هنوز زمان وصل شدن مجدد اینترنت کشور مشخص نیست و قبل‌تر آذری جهرمی هم گفته بود «اینترنت با مصوبه شورای امنیت ملی قطع شده و پیگیر برقراری اینترنت هستیم»؛ از طرفی سحنگوی قوه قضائیه دیروز گفته اینترنت اصلا باید زودتر هم قطع می‌شد.

آیا می‌توان یک برآورد مالی داشت که قطع اینترنت چقدر به کشور ضرر مالی زده؟ تخمین‌هایی که تا الان زده شده نشان می‌دهد ضرر و زیان اینترنت اگر با همین وضع ادامه پیدا کند از منفعت افزایش قیمت بنزین هم جلو می‌زند. ضمن اینکه ضربه‌هایی به پیکر نحیف کسب‌وکار‌های نوپا وارد می‌شود که کل سرمایه‌گذاری‌های چند سال اخیر و حمایت‌هایی که برای جان گرفتن آن‌ها شد هم به باد می‌دهد.

قطع اینترنت سبب نارضایتی بیشتر در جامعه شده

یک نماینده مجلس شورای اسلامی خواستار رفع محدودیت دسترسی به اینترنت شد و گفت: اختلال در شبکه جهانی اینترنت خود “نارضایتی جدیدی” در میان شهروندان ایجاد کرده است.

مسئولان امنیتی برای مهار نا‌آرامی‌ها در ایران ارتباطات اینترنتی را کند یا به‌طور کلی قطع کرده‌اند.

به گفته زرآبادی، نماینده مجلس، قطع اینترنت وضعیت خبررسانی را دچار مشکل کرده است و بر “التهاب” در جامعه افزوده است.

گفته می شود که قطع اینترنت در کسب و کار در ایران نیز اخلال به‌وجود آورده است.

وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی اعتراف کرده که قطع اینترنت خسارات جبران ناپذیری برای حکومت دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا