گوناگون

اعتراض‌های مردمی، لرزه بر تن روحانیون مرتجع و غارتگر

یکی از مدرسین  حوزه علمیه کارزون که در جریان اعتراضات اخیر به آتش کشیده شد، در مصاحبه با رسانه‌های جمهوری اسلامی گفت: «ناآرامی‌ها از ظهر شنبه، جدی شد.» مردم جان به لب رسیده از ظلم و محرومیت از حکومت «اسلامی» خیابان ها را در می نوردید. فضای شهر عوض شده بود. مردم خواست های انباشته اش را یکی پس از دیگری مطرح می کرد و رژیم را به چالش می کشید. …

در اطراف حوزه، خبری از تجمع و اغتشاش نبود اما مدیریت حوزه وقتی شرایط شهر را ملتهب دید، تمهیداتی برای پیشگیری از حوادث احتمالی اندیشید؛ به‌طور مثال به طلبه‌ها گفته‌ شد از حوزه خارج نشوند، درهای حوزه قفل شد… خبر دادند که مردم  قصد حمله به حوزه علمیه را دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، صبح شنبه ۲۵ آبان برای کازرونی‌ها با خبرهای التهاب‌آور شروع شد.  معترضان، به‌صورت علنی و با صدای بلند،‌ هدف بعدی را اعلام می‌کردند و به آن سمت حرکت می‌کردند. حوزه علمیه ما، دو حیاط دارد. وقتیمردم معترض از گرانی بنزین به حیاط اول حمله کردند، گروهی از طلبه‌ها خودشان را به حیاط دوم رساندند و پشت درِ حیاط را سد کردند تا آنها نتوانند وارد شوند. اما مشکل اینجا بود که به‌جز درِ حیاط اول، باقی درها چوبی بود و مردم خسته از حکومت اسلامی همه درها را خرد کردند و وارد شدند. از آنجا، تخریبها شروع شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا