بین‌المللی

رییس‌جمهوری چین: برای حفظ حقوق خود می‌جنگیم

«شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین با اشاره به اینکه کشورش برای اولین مرحله از توافق تجاری با آمریکا آماده می شود، گفت: البته در برابر واشنگتن تحقیر نخواهیم شد و اگر لازم باشد برای حفظ حقوق خود می‌جنگیم.

ایرنا؛ گلوبال تایمز روز شنبه گزارش کرد، «شی» در مجمع اقتصادی نوآوری سال ۲۰۱۹ که با موضوع اصلی «اقتصاد جدید و آینده جدید» در پکن برگزار شد در پکن خاطر نشان کرد ما برای توافق تلاش می کنیم و در حال آماده شدن هستیم اما هرگز اجازه نمی دهیم چین مانند گذشته ها تحقیر شود.

او تاکید کرد بحث توافق تجاری یک موضوع است و ما هم به دنبال آن هستیم اما هر زمان که ضرورت داشته باشد برای حفظ حقوق خود مبارزه خواهیم کرد.

رییس جمهوری چین تصریح کرد که چین دیگر مانند گذشته تحقیر نخواهد شد و هر زمان ایجاب کند دست به اقدامات تلافی جویانه خواهد زد.

این نخستین بار است که رییس جمهوری خلق چین در یک مجمع عمومی درباره مرحله اول توافق تجاری با آمریکا اظهار نظر می‌کند.

وی گفت که می خواهیم روی بخش اول این توافق تجاری متمرکز باشیم اما همه چیز باید بر اساس برابری و منافع متقابل باشد.

پیشتر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تهدید کرده بود اگر دو کشور به توافق اولیه نرسند بار دیگر تعرفه ها را بر روی کالاهای صادراتی چین افزایش خواهد داد.

رییس جمهوری چین گفت که لازم باشد مبارزه می کنیم اما ما خواهان جنگ تجاری نبوده ایم و نیستیم و داریم تلاش می کنیم تا این موضوع برطرف شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا