ورزشی

جام جهانی کشتی فرنگی در ایران لغو شد

کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی در جلسه روز یکشنبه خود در استانبول با اکثریت آراء تصویب کرد که برگزاری رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ در تهران به دلیل بروز اتفاقات اخیر و ناامنی در ایران لغو شود…

به گزارش ایسنا، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی روز یک‌شنبه جلسه‌ای را در استانبول ترکیه برگزار کرد که در پی آن برگزاری رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ در تهران را به دلیل آنچه بروز اتفاقات اخیر در ایران خوانده به حالت تعلیق درآورد. کشورهای ژاپن و مجارستان بیش از  این اعلام کرده‌ بودند  که به علت ناامنی در ایران  از حضور در جام جهانی تهران خودداری خواهند کرد.

بنا بر اعلام اتحادیه جهانی کشتی این تصمیم بر اساس توصیه برخی کشورها و برای جلوگیری از بروز هرگونه اتفاق احتمالی برای ورزشکاران گرفته شده است. رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ قرار بود روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری به میزبانی سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شود.

مایکل دوسون، دبیرکل اتحادیه جهانی کشتی با ارسال نامه‌ای به تمامی فدراسیون‌های عضو UWW اعلام کرد: «با توجه به مسئولیت‌مان در قبال ورزشکاران و تیم‌ها و اینکه اوضاع به درجه ثبات مطلوبی برای برگزاری چنین رویدادی بین‌المللی نرسیده است و با نگرانی برای جلوگیری از بروز هرگونه خطر برای ورزشکاران‌مان، کمیته اجرایی تصمیم گرفته است که برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی را لغو کند.

تصمیم این اتحادیه بر لغو مسابقات تهران بر اساس مستنداتی صورت گرفت که وزارتخانه های خارجه عضو این اتحادیه در اختیار این نهاد جهانی کشتی قرار داده بودند. ترکیه و مجارستان به همراه ژاپن سه کشوری هستند که آمادگی خود را برای میزبانی این رقابتها اعلام کرده اند

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا