حقوق بشر

وصل اینترنت با ویدئوهای سرکوب

از سربازی که در خرمشهر، هم از خاک میهن دفاع می‌کرد و هم از جان همرزم مجروحش، رسیده‌ایم به مامورانی که به هموطنان شلیک می‌کنند و همان پای گلوله خورده را کشان کشان به مسلخ می‌برند…
آسوشیتدپرس در گزارشی از اعتراضات ایران و سرکوب بیرحمانه معترضان نوشت: آتش مسلسل به معترضانی که بسوی ماموران سنگ پرتاب می کنند، پاسخ می‌دهد. بسیجی‌های موتورسوار، تظاهر کنندگان را تعقیب می‌کنند. نیروهای امنیتی لباس‌شخصی مردی را گرفته، می‌زنند و از خیابان به سوی سرنوشتی نامعلوم می‌کشند.

این منبع افزود: با وصل مجدد اینترنت در ایران پس از یک هفته، تصاویر جدید نشان‌دهنده این است که تظاهرات و اعتراضات مردم بیرحمانه سرکوب می‌شوند. این تصاویر تنها بخش‌هایی از اعتراضات و درگیری ها را ارائه می‌دهند.

در جریان اعتراضات اخیر لباس شخصی‌ها با طرح از پیش تعیین شده اقدام به شلیک از نزدیک به معترضان می‌کردند و سپس آنها را به مکانی نامعلوم منتقل می‌کردند.

یکی از معترضین در فردیس کرج در مورد مشاهداتش در روزهای اول اعتراضات سراسری با افشای این طرح ضد مردمی رژیم «ولایی» گفت: «لباس شخصی ها قاطی مردم معترض بودن و به محض ورود پلیس به ماجرا ، چندتاشون از زیر کاپشنشون کلت کمری در میاوردن و مخفیانه شروع میکردن به شلیک گلوله به سینه و شکم و پشت مردم از فاصله نزدیک. به طوریکه احتمال خطای اصابت گلوله به صفر میرسید. پس از شلیک براساس طرح و توئه از پیش تعیین شده بلافاصله زخمی ها توسط عده ای دیگه منتقل میشدن . این انتقال توسط مردم عادی نبود.»

وی در ادامه می‌افزاید: « توی دو مرحله شاهد گلوله خوردن بچه محل ها بودم اما هنوز بعد از چند روز خانواده اونها تو هیچ بیمارستانی نتونستن پیداشون کنن. وقتی دوستانم گلوله خوردن دیدم که چند نفر لباس شخصی بردنش و فکر می‌کردیم که اونا مردم عادی هستن اما گویا لباس شخصی ها بوده اند».

وی اضافه کرد: کسی را که در تظاهرات دستگیر کردند دیگه پیداش نیست . الان هم، هرکس رو که میبرن دیگه پیدایش نمیشه و اگر کار خاصی نکرده بود ۲۰ تا ۵۰ میلیون میگیرن بعد آزاد میکنن.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا