گوناگون

نماینده وزارت اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی: بیشتر بازداشتی‌ها بیکار و کم‌ درآمدند

حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، اعلام کرد که بنا به گفته‌های نماینده وزارت اطلاعات در جلسه این کمیسیون،‌ بیشتر افراد بازداشت‌شده در جریان اعتراض‌های سراسری آبان‌ماه افراد «بیکار و یا دارای مشاغل کم‌ درآمدند.»…

به گزارش خانه ملت، نقوی حسینی ضمن اشاره به حضور نمایندگان دستگاه‌های امنیتی و سیاسی کشور در جلسه روز دوشنبه چهارم آذرماه این کمیسیون اظهار کرد: «نماینده وزارت اطلاعات در اظهاراتی مطرح کرد که ما تمامی برآوردهای خود را از یک سال قبل به وزارت کشور اعلام کردیم. بحران امنیتی را پیش‌بینی کرده و در این‌باره یک سال قبل نامه‌ای به وزارت کشور فرستاده بودیم.»

این اظهارات در حالی است که علی خامنه ای ، حسن روحانی، مسئولان امنیتی و فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته در مجامع عمومی و سخنرانی‌های خود شهروندان حاضر در اعتراض‌ها را «اشرار»،‌ «آشوبگر» و «تحت هدایت دشمنان» خوانده‌اند.

به گفته نقوی حسینی، نماینده سپاه پاسداران نیز در جلسه روز دوشنبه کمیسیون امنیت ملی اعلام کرده که بر اساس برآوردهای امنیتی شرایط و مقطع برای «افزایش قیمت بنزین» خوب نبوده است.

نماینده سپاه پاسداران همچنین اضافه کرده است: «این حوادث آخر نخواهد بود و ممکن است در آخر شاهد اتفاقات مشابه باشیم.»

نماینده وزارت کشور ایران نیز در این جلسه به «نگرانی‌ درباره اتفاقات» از سوی این نهاد در مقطع پیش از اجرای این طرح اشاره کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا