دیدگاه‌ها

حسن‌تاش به لیلاز: همه چیز را گران کنید، کار دیگری که بلد نیستید!

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران که اخیرا به دولت توصیه کرده بود، فریب اعتراضات مردم را نخورد و اصلاحات اقتصادی را انجام دهد! امروز هم گفت: کاری که آقای روحانی برای افزایش قیمت بنزین انجام داد، بهترین کار است!

بهارنیوز: سعید لیلاز که از حامیان تیم اقتصادی دولت محسوب می‌شود، افزود: دولت نباید فریب اعتراضات، سمت و سو و شدت آن را طی هفته گذشته بخورد. باید اصلاحات همزمان با برقراری نظام پرداخت ۲ هزار کالری در روز و سایر اقدامات مورد نیاز ادامه یابد. وی مدعی شد: برای نمونه مگر نگفته یک خانواده ۴ نفره دویست هزار تومان کمک معیشتی دریافت می کند؟ خب این مبلغ معادل ۱۰۰ لیتر مابه تفاوت قیمت جدید بنزین است. ۶۰ لیتر هم که از سهمیه می گیرد و در مجموع ۱۶۰ لیتر در ماه می شود. بنابراین، به هیچ وجه اثری از افزایش قیمت بنزین برای خانوارها دیده نمی شود. دولت با این کار به هر خانوار قدرت انتخاب داده است.

 همه چیز را گران کنید، کار دیگری که بلد نیستید!
در واکنش به اظهارات این فعال اقتصادی شاغل در صنایع خودروسازی، یک تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: همه چیز را گران کنید، کار دیگری که بلد نیستید!‌ غلامحسین حسن‌تاش افزود: در خبری خواندم که یک عضو شورای مرکزی کارگزاران به دولت توصیه فرموده است که فریب اعتراضات مردم و سمت و سوء و شدت آن را نخورد و به گران کردن ادامه دهد. این فرمایشات من را به یاد نظریات همفکران ایشان در جریان سیاست‌های تعدیل ساختاری دوران سازندگی می‌اندازد. وقتی سیاست های تعدیل ساختاری دوستان ایشان موجب بحران اجتماعی و اعتراضات مردمی شد و به دنبال وقایع اسلامشهر و مشهد و بعضی جاهای دیگر، مرحوم هاشمی رفسنجانی کمی و البته کمی متوجه شد که چه پوست خربزه‌ای زیر پایش گذاشته‌اند این طیف را تا حدوی کنار گذاشت و اندکی هم به فکر مساله توزیع درآمدی و مساله فقر افتاد.

حسن‌تاش افزود: حرف این طیف در آن زمان هم نزدیک به این مفهوم و مضمون بود که آقای هاشمی نباید فریب اعتراضات مردم را می‌خورد و باید همان سیاست‌ها را ادامه می‌داد. بعدها هم مرحوم هاشمی را سرزنش می‌کردند که اگر فریب مردم را نخورده بود و همان سیاست‌های تعدیل ساختاری را ادامه می‌داد و مردم و طبقات فقیر را له تر و له تر می‌کرد بعدا انشاء‌الله قرار بود بر روی جنازه‌های طبقات مستضعف (که ظاهرا برای آنها انقلاب کرده بودیم) ساختمان توسعه کشور بنا می‌شد! چه پارادوکس غریبی، مردم را له کنیم برای آینده‌ای خوب! مصلحت مردم را از خودشان بهتر می‌دانیم، میلیون‌ها نفر از سیاست‌های اقتصادی دولت ناخشنود و شاکی هستند اما فریبشان را نباید خورد و باید همان راه را ادامه داد!! حداقل خوب بود ایشان هم مثل بعضی ها این اعتراضات را از جانب مردم نمی‌دانستند و واژه مردم را بکار نمی‌بردند! بعد هم آقایان دستورالعمل‌هایی می‌دهند، گویا دارند با دولت سوئیس صحبت می کنند! وی در خاتمه با اشاره به این توصیه لیلاز که گفته بود «دولت با برنامه جلو برود و منافع مردم را تضمین کند!»، خطاب به وی گفت: حتما مردم هم به چنین چیزی و به چنین قابلیتی از حاکمیت باور دارند و تحمل خواهند کرد!! قیمت گاز را هم بالا ببرید، قیمت همه چیز را بالاببرید! کار دیگری که بلد نیستید!

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا