از هر دری سخنی

بیانیه ی مشترک دادخواهی بازنشستگان از افکار عمومی جامعه!

ما ضمن محکوم کردن شدید این رفتار سرکوبگرانه خواستار برخورد قاطع با آمران و مجریان این وقایع خشونت آمیز هستیم و همچنان بر عهد خود تا رسیدن به مطالباتمان پایبند خواهیم ماند.

تجمع بازنشستگان با مطالبات برحق و قانونی در ۱۹آبان ماه، با یورش نظامیان و نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها، بر هم خورد.

دو روز بعد در ۲۱آبان نیز علیرغم رویکردِ متفاوت ِ فراخوان بخش دیگری از بازنشستگان، این لشکرکشی تکرار شد و در جریان هر دو مراسم تعدادی از بازنشستگان را بازداشت کردند.

دلیل این فراخوان ها این بود که پس از سالها برای ما بازنشستگان همچون سایر نیروهای مزدبگیر “در بر یک پاشنه می چرخید و آن هم بی اعتنایی و فریبکاری یکپارچه مسئولان” بود.

کسی نمی تواند این ادعا را باور کند که “منابعی برای تامین معاش و درمان بازنشستگان وجود ندارد.” آیا نوک کوه اختلاسها و رانت ها و فسادهای ریز و درشت را که هر روز از گوشه ای سر بیرون آورده، می توانند انکار کنند؟ ما به درستی می پرسیم که “این حجم عظیم از انباشت ثروت در چنگال عده ای از صاحبان سرمایه و قدرت از کجا آمده است؟”

بهانه ی همیشگی دولت یعنی؛ “عدم بودجه ی کافی” را کسی باور نمی کند و این درحالیست که به ده ها نهاد و موسسه بیفایده و مجهول الهویه بودجه های میلیاردی اختصاص داده اند.

با توجه به همین واقعیات تلخ و مستمر است که لازم می بینیم از هر طریق ممکن به اعتراضات خود برای اجرای قوانینی که خود تصویب کرده و از اجرای آن خودداری می کنند، ادامه دهیم.

 

ما امضا کنندگان این بیانیه:

اعتراض شدید خود را به این گونه مقابله های غیر انسانی با تجمعات مسالمت جویانه و به حق اعلام داشته و دادخواهی خود را در پیشگاه جامعه و افکار عمومی مردم اعلام می داریم.

وقتی برای بازنشستگان با چنین سبعیتی لشکر کشی می کنند، بی شک دیگر بخشهای جامعه مدنی و مطالباتی هم انتظار نخواهند داشت که پاسخ متفاوتی در قبال صدای حق خواهی خود بشنوند.

ما ضمن محکوم کردن شدید این رفتار سرکوبگرانه خواستار برخورد قاطع با آمران و مجریان این وقایع خشونت آمیز هستیم و همچنان بر عهد خود تا رسیدن به مطالباتمان پایبند خواهیم ماند.

 

۹۸/۸/۲۴

«بازنشستگان متحد ایران»

 

متشکل از گروههای:

۱-اتحاد بازنشستگان ایران

٢-شورای بازنشستگان ایران

٣- اتحاد بازنشستگان

۴-اتحاد سراسری بازنشستگان ایران

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا