زحمتکشان

پرستاران کشور: با خصوصی‌سازی مخالفیم!

جمعی از پرستاران کشور همراه با سایر زحمتکشان عرصه بهداشت و درمان می‌گویند با هرگونه اقدامی در رابطه با خصوصی‌سازی فوریت های پزشکی و اورژانس بیمارستان‌ها مخالفیم. خصوصی‌سازی نه به نفع مردم است و نه به نفع پرستاران

خصوصی‌سازی و دستبرد به حق و حقوق پرستاران

جمعی از پرستاران می‌گویند با هرگونه اقدامی در رابطه با برون‌سپاری اورژانس بیمارستان‌ها مخالفیم.جمعی از پرستاران در تماس با خبرنگار ایلنا، از زمزمه‌هایی که در مورد برون سپاری اورژانس بیمارستان‌ها و خدمات اورژانسی به گوش می‌رسد، خبر دادند.این پرستاران گفتند: جامعه‌ پرستاری با هر نوع برون‌سپاری خدمات اورژانسی که موجب نادیده گرفته شدن حق و حقوق پرستاران و کادر درمان می‌شود، مخالفت دارد.به گفته‌ی آنها،برون‌سپاری اورژانس، راهکاری‌ست در جهت صرفه‌جویی مالی که این روزها زمزمه‌های آن شنیده می‌شود.

«خصوصی‌سازی خدمات اورژانس» یکی از گام‌های کاهش از هزینه‌هاست که وزارت بهداشت در مورد آن تحقیقات بسیار صورت داده است؛…اما پرستاران معتقدند خصوصی‌سازی اورژانس نه به نفع مردم است و نه به نفع کادر درمان و پرستاران و فقط از حق و حقوق پرستاران کاسته خواهد شد.

همچنین به گزارش ایلنا ؛ پرستاران خواستار افزایش عادلانه دستمزد هستند. نظام پرستاری رشت با ارسال نامه‌ای به سازمان نظام پرستاری خواستار رایزنی‌ها برای بازگرداندن بند ی تبصره ۱۲در قانون بودجه ۹۹، با توجه به آغاز فصل بودجه‌نویسی شد.در این نامه اختلاف دستمزد نیروهای طرحی و استخدامی ورودی سال ۹۸ نسبت به دیگر نیروها مهم‌ترین مشکل حذف این بند عنوان شده است.در این نامه آمده است : به دلیل حذف بند (ی) تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور نیروهای طرحی و استخدامی که در این سال وارد سیستم دانشگاه‌های علوم پزشکی کل کشور شده‌اند تفاوت حقوق بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی نسبت به سایر نیروها در فیش حقوق آنان به وجود آمده است. خواستار هستیم با توجه به شروع فصل بودجه‌نویسی در سال ۹۹ در دولت و مجلس شورای اسلامی برای بازگشت این آیتم با وزارت بهداشت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی رایزنی لازم انجام بگیرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا