گوناگون

دشمن نظام کسی است که ارکان جمهوریت را به سخره می‌گیرد

حوزه‌هایی که در آن رأی و جایگاه ملت قابل‌توجه است را با جریانات و فرمایشات و اقدامات موازی خنثی کرده‌ایم. امیدواریم به‌جای موازی‌ کاری‌ها به رأی و جایگاه ملت توجه کنیم.

* ‌ باور مردم» حیثیت یک حکومت است * رأی و جایگاه ملت را با جریانات، فرمایشات و اقدامات موازی خنثی کرده‌ایم * کوچه و بازار لفظ «کودکستان» برای مجلس را به کار می‌برند
قاسم میرزایی نیکو -سخنگوی مجمع ایثارگران- با اشاره به حوادث پس از افزایش قیمت بنزین به جماران گفت: «مهم‌ترین مسئله این دوره شکاف ‌اجتماعی است که به وجود آمده و بستر این شکاف اجتماعی و طبقاتی را جریان اجتماعی حاکم به وجود آورده است. لذا فرمایشات دستوری راهگشای این مسائل نیست و دولت برای حکمرانی و اعمال تصمیمات اقتصادی با توجه به معاش و نیازهای اولیه طبقات مستضعف و دهک‌های پائین به اعتمادسازی و برنامه مبتنی بر علوم انسانی اجتماعی احتیاج دارد.
اعتراض حق مسلم مردم است که قانون اساسی این حق را به آنها داده و باید همه ارکان نظام آن را به رسمیت شناخته و محترم شمرده و سازوکار لازم برای ابراز آن را فراهم نمایند؛ به‌ویژه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب که به‌عنوان تنها مرجع فرا قوه‌ای صدور مجوز راهپیمایی را به عهده دارد، بعد از ۴۰ سال وقت آن نرسیده که مصوب و مدون زیر نظر احزاب اعتراضات رسمی و قانونی برگزار شود؟ پتانسیل‌های خشم تخلیه شود؟ مردم‌باور کنند که صدایشان به گوش تصمیم گیران می‌رسد؟ و صف معاندین و نقاب‌داران از مردم جدا شود و اجازه نفس کشیدن به تجمع قانونی شناسنامه‌دار بدهند. حوادث اعتراضی قبل در سال‌های ۸۸ و ۹۶ بود. یعنی دو حادثه ۸ سال فاصله داشتند. ولی واقعه اخیر با سال ۹۶ تنها دو سال از هم فاصله داشت و کم شدن این مدت مسائل تازه‌ای را نشان می‌دهد. مواجهه و برخورد خشونت‌آمیز با اعتراض‌کنندگان و متمایز کردن صف آنان از تحرکات مشکوک لباس شخصی‌های ناشناس پذیرفته نیست .مسئله دیگر بی‌اعتمادی به مسئولان دولت و نظام با درصدهای متفاوت است.
کاری کرده‌ایم که مردم به ما بی‌اعتماد شده‌اند. نوع تبلیغات، عملکرد، مدیریت، فساد، حیف‌ومیل، تهمت، دروغ و… در به وجود آمدن این بی‌اعتمادی مؤثر بوده و اگر توجه نکنیم بدتر خواهد شد. وقتی در کشور بر طبل ناامیدی زده می‌شود، در رسانه ملی، سخنرانی‌ها ناامیدی را فریاد می‌کشند، وضعیت کشور خوب نخواهد شد. حوزه‌هایی که در آن رأی و جایگاه ملت قابل‌توجه است را با جریانات و فرمایشات و اقدامات موازی خنثی کرده‌ایم. امیدواریم به‌جای موازی‌ کاری‌ها به رأی و جایگاه ملت توجه کنیم. شفاف با مردم بگویم؛ پیش از آنها نمایندگان ایشان هم نادیده گرفته‌شده‌اند و به‌جایی رسیده که در کوچه و بازار لفظ «کودکستان» برای مجلس مستعمل می‌شود.
آیا دشمن نظام همان کسی نیست که تمام ارکان جمهوریت را به سخره می‌گیرد و هر جا پای استصواب و نصب وسط است تعریف و تمجید کرده و هر رکنی که بارأی گره‌خورده را به باد بدترین انتقادات، سخره و حتی تا مرز اهانت و بی‌احترامی به شخصیت‌های حقیقی هم پیش می‌رود؟ گاهی آنان که بیشتر از همه یقه می‌درند باید موردتوجه قرار گیرند تا معلوم شود چه کسی از جنس مردم است! بازی باروح و روان و امنیت مردم شوخی نیست؛ ما ادعای اسلام داریم. ذره‌ای ظلم از چشم وجدان بیدار پنهان نخواهد ماند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان اظهار داشت: ما عمرمان را پای نظام ریخته‌ایم تا نسل امروز و فردا در آرامش و امنیت زندگی کند. ما حق نداریم برای مردم خودخواهانه و خودسرانه تصمیم بگیریم. مردم می‌شنوند، می‌بینند و انتخاب می‌کنند؛ به انتخاب مردم اعتماد کنیم. مردم را باور کنیم! باور مردم حیثیت یک حکومت است.

ستاره صبح

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا