گوناگون

قاسم میرزایی نیکو: مردم به ما بی‌اعتماد شده‌اند

قاسم میرزایی نیکو نماینده مجلس شورای اسلامی، درباره اعتراضات مردم و حوادثی که در پی افزایش قیمت بنزین رخ داد، گفت: ابتدا باید تسلیت گفت. این حادثه خیلی تلخی برای همه بخش‌ها و آحاد ملت در تمام طبقات و نهادهای لشکری و کشوری و مردم بود.

مستقل؛ وی با اشاره به مدت زمان فاصله حوادث مشابه طی ۱۰ سال اخیر گفت: فاصله حوادث قبلی از ۸۸ تا ۹۶ بود یعنی دو حادثه ۸ سال فاصله داشتند ولی فاصله واقعه اخیر از ۹۶ تا ۹۸ بود یعنی تنها دوسال از هم فاصله داشت و این مدت زمان خیلی کم شده است. این خود نشان‌دهنده مسائل نو است و نیازمند تحیل‌های جدید است که باید به آن پرداخت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: مهمترین مساله شکاف‌ اجتماعی است که به وجود آمده و بستر این شکاف اجتماعی و طبقاتی را در جریان اجتماعی به وجود آورده است. فرمایشات دستوری و تظاهرات ضدتظاهرات یا انواع این اقدامات راهگشای این مسائل نیست بلکه باید با آن مبناهای اصلی که این حادثه را رقم می‌زند، برخورد کرد.

میرزایی نیکو اظهار داشت: مساله دیگر بی‌اعتمادی به همه ماست کاری کردیم که مردم به ما بی‌اعتماد شده‌اند. نوع تبلیغات و نوع عملکرد ما و اقداماتی که می‌توانستیم در این بخش انجام دهیم در به وجود آمدن این بی‌اعتمادی موثر بوده است. مساله سوم امید مردم است. چه در سخنرانی‌هایمان در مجلس، چه در سخنرانی‌های ائمه جمعه و… بر ناامیدی دمیده شده تا امیدواری. این هم یکی از مسائل اصلی است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا