گوناگون

علی‌ لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد در انتخابات مجلس یازدهم شرکت نمی‌کند

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی خبرگزاری مهر، علی لاریجانی، رئیس کنونی مجلس شورای اسلامی روز شنبه ۹ آذر اعلام کرد در انتخابات مجلس آینده شرکت نخواهد کرد. او در این‌باره گفت: «من در این دوره از انتخابات برنامه‌ای برای شرکت ندارم و نه تنها در استان قم بلکه از سایر استان‌ها نیز برای انتخابات ثبت‌نام نخواهم کرد».

لاریجانی همراه با اعلام این خبر از افزایش قیمت بنزین دفاع کرد و گفت این طرح برای «کمک به مردم» اجرا شده است. در همین رابطه روزنامه اعتمادآنلاین به نقل از ناصر ایمانی، تحلیلگر سیاسی اصولگرا نوشت انصراف لاریجانی از شرکت در انتخابات مجلس یازدهم «نظر اولیه» اوست و اگر به قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ انجام شده، «بهترین تصمیم» است.

ایمانی، لاریجانی را یک «مهره کارآمد» برای مجلس خواند اما گفت کناره‌گیری لاریجانی به‌دلیل «قطع ارتباط تشکیلاتی او با اصولگرایان»، بر جریان اصولگرایی تاثیری نخواهد گذاشت. او اضافه کرد: «این انصراف تاثیر جدی بر جریان اصولگرایی نخواهد داشت چون سال‌هاست که آقای لاریجانی با جریان اصولگرایی ارتباط سیستماتیک کاری نداشتند، بلکه بعضاً با جریان مقابل ارتباط داشتند. اگر نظر ایشان تغییر نکرد و نخواستند در انتخابات شرکت کنند، خب، جریان اصولگرایی راه خودش را قاعدتاً ادامه می‌دهد. چون تا الان هم مدت‌ها بود که ارتباط آقای لاریجانی به لحاظ تشکیلاتی با جریان اصولگرایی قطع بود.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا